Sosyal Medya

Genel

Bu haplar öldürüyor!

Uzmanlar, internet üzerinden satılan hapları almanın çok tehlikeli olduğunu belirtti.Ordu Eczacılar Odası Başkanı Koray Karamanlı, 'Bu ilaçları kullanan birçok vatandaş öldü, ancak neden öldüğü de bilinmiyor çünkü bu ilaçlar gizli kullanılıyor' dedi.

Koray Karamanlı, internet üzerinden satılan zayıflama hapların sağlığı tehlikeye soktuğunu ileri sürdü. Vatandaşların bu durumu göz ardı ederek bu hapları kullandığını ifade eden Karamanlı, bu hapların yapımında ölümcül maddelerin kullanıldığını belirtti.

Çocuk için en değerli besin anne sütü

İlacın dışında bebek mamalarının da gelecek nesiller için tehlikeli olabileceğini ifade eden Karamanlı, "İlaçların dışında bebek mamaları çok ezbere kullanılıyor. Bebek maması danışmanlık alınmadan alınacak bir ürün olmamalı, çocuklarda artık görülmeyen hastalıklar görülmeye başladı. 'Anne sütünden iyi olan mamalar olduğu' söyleniyor, böle bir şey yok. Ben mamanın rengine bakarak alan gördüm. Lütfen ailelerimiz bu konuda duyarlı olsun, çocuk için en sağlıklı besin anne sütüdür" şeklinde konuştu.

YENİŞAFAK
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.