Sosyal Medya

Erdoğan’ın 7. torununun ABD’de doğduğu iftirası: Bağcılar Medipol'de dünyaya geldi

Sosyal medyada paylaşılan haberde Recep Tayyip Erdoğan’ın 7. torununun ABD’de doğduğu ve ABD vatandaşı olduğu iddia edildi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından da 10 Haziran 2019 tarihinde paylaşılan iddia haber yaklaşık 10 bin kişi tarafından beğenilirken 3 bine yakın kullanıcı tarafından retweetlendi.Ancak, Recep Tayyip Erdoğan’ın 7. torunu olan Fatıma Serra’nın ABD’de doğduğu iddiası doğru değil. Fatıma Serra 17 Ağustos 2018’de, Bağcılar Medipol Mega Hastanesi’nde dünyaya geldi.
 
Erdoğan’ın 7. torunu İstanbul’da doğdu
Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve gelini Reyyan Erdoğan’ın kızı olan Fatıma Serra 17 Ağustos 2018 tarihinde İstanbul Bağcılar’daki Medipol Mega Hastanesi’nde doğdu. Fatıma Serra’nın doğum haberi 1 sene önce medyada da gündem olmuştu. 
 
Demirören Haber Ajansı’nın  verdiği haberde Erdoğan yeni doğan torununu ziyaret etmek için doğum yapılan Bağcılar Medipol Hastahanesini ziyaret ediyor.
 
Erdoğan’ın ABD’de doğan tek torunu Ömer Tayyip
 
Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak’ın Sadık Eymen, Ahmet Akif ve Mahinur isimli 3 çocuğu var. Erdoğan’ın ilk torunu olan Ahmet Arif’in doğumu 2006 yılında Gebze Anadolu Sağlık Merkezi’nde gerçekleşmişti. Erdoğan’ın 3. torunu olan Emine Mahinur da İstanbul Medipol Hastanesi’nde dünyaya gelmişti. Esra Albayrak ve Berat Albayrak’ın son çocukları Sadık Eymen’in de İstanbul’da doğduğu biliniyor. Sümeyye Erdoğan’ın da Canan Aybüke isimli bir çocuğu bulunmakta. Canan Aybüke de 17 Ağustos 2017’de Medipol Hastanesi’nde dünyaya gelmişti. Bilal Erdoğan ve Reyyan Erdoğan’ın Ömer Tayyip ve Ali Tahir isimli iki çocuğu daha var. Ali Tahir’in doğumu da 15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Medipol Hastanesi’nde gerçekleşmişti.
 
2007 yılında doğan Ömer Tayyip Erdoğan ailenin ABD’de dünyaya gelen tek çocuğu. Ömer Tayyip Erdoğan, ABD’nin Washington kentinde doğmuştu. ABD anayasasının 14. maddesi birinci bölümünde belirtildiği üzere, ABD’de doğan herkes ABD vatandaşı sayılmakta. 
 
Kaynak: TEYİT

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');