Sosyal Medya

Güncel

Fatma Toksoy yazdı: Tehlikenin farkında mısınız?

Şaşırdık mı? Şaşırmadık! Cumhuriyet Yine Kendine Yakışanı Yaptı! “Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı olarak iddia edilen 24 Nisan gününde” manşetine Ermenice “Bir daha asla” başlığını attı.“100 yıl önce bu topraklarda yaşanan ortak acının yasını tutuyoruz” şeklinde yazdığı haberde, “Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan felaketin acısı hâlâ taze. İnsan aklını, vicdanını, hak ve adalet duygusunu felç eden bu yarayla yüzleşme zamanı; bir daha asla olmasın diye!” de temennilerde bulunmuş (!)

Şaşırdık mı? Şaşırmadık! Cumhuriyet Yine Kendine Yakışanı Yaptı!

Anlamadığım şey; red-i miras eyledikleri Osmanlı'nın yaptığı iddia edilen soykırımı onun yerine kurulan ve Osmanlı'yı tanımayan Türkiye Cumhuriyeti'ne dayatmaları ve Türkiye'den özür beklemeleri...

Osmanlı’nın her şeyini reddet ama soykırım yaptığını kabul et!

Düşünmedi değilim; Soykırımı kabul etmemiz için dayatmalarının sebebi Ermeniler'in terkettikleri topraklarda yine söz sahibi olabilmek emeli mi acaba? Ne dersiniz? Bizim Doğu Anadolu diye isimlendirdiğimiz topraklarımızı Batı Ermenistan diye çocuklarına öğreterek bu emellerini zaten açığa vurmaktalar.

Kendileri sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi her yıl Türkiye'nin ve dünyanın gündemini soykırım teraneleriyle meşgul etmelerinden artık bıktık!!

Yıllardır Nisan ayı geldiğinde bir soykırım teranesi tutturmuşlar söylene söylene gidiyorlar. Hem dünya devletlerinin gündemlerinde kalmayı sağlıyorlar hem de çocuklarını bize ve topraklarımıza karşı biliyorlar. Şunu görmemezlikten geliyorlar. Soykırım diye adlandırılan olaylar karşılıklı olmuştur, Haçlı Siyonist zihniyetlilerin oyununa gelen Ermeniler Osmanlı'yı sırtından vurmuştur. Bununla da kalmayıp Doğu topraklarında kendileri katliam yapmışlardır. Onca Müslüman Türk kadın- kız-genç-yaşlı- çoluk çocuk öldürülmüştür. Bunlar nedir peki, savunma mı, meşru müdafaa mı? Ya da hangisi meşru müdafaadır? Bir ülkeyi sırtından vuran Ermenilerin yaptıkları mı onlara karşı kendini korumaya çalışan Türklerin yaptıkları mı?

Soykırım var diyen Haçlı zihniyetliler! Soykırım var diyen Avrupa ve ABD! 1800'lü yıllardan itibaren Doğuda özellikle de Van ve çevresinde konuşlandırdığınız misyonerlerinizle Ermenileri Osmanlı’ya karşı nasıl örgütlediklerinizi de bir anlatsanız! Bu soykırım dediğiniz olaylarda oynadığınız rolü ve binlerce Türk-Müslümanın da Ermeni çetelerince katledilmesindeki payınızı da izah ediverseniz…

Ermenileri ve Haçlıları anlamaya çalışıyorum da ama içimizde onları mazur –masumve mazlum gören bir politika izleyenleri bir türlü anlayamıyorum….

Sayın Cumhuriyet Gazetesi ve onun gibi düşünen medya! "Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan felaketin acısı hâlâ taze" derken acaba Ermenilerin aynı tarihlerde bu topraklarda Türk ve Müslüman halka yaptığı katliamın acısını da içinizde duyabildiniz mi? Efendim? Duyamadım sesinizi! Yükseltseniz biraz sesinizi! Size soruyorum bu topraklardaki katliama tutulan Türk ve Müslüman halkının da acısını yüreğinizde hissedebildiniz mi? Yoksa hissetmiyor musunuz? Tehlikenin farkında mısınız? Tehlikenin farkında mıyız?

FATMA TOKSOY

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.