Sosyal Medya

Güncel

Cuma günü hangi illerde okullar tatil?

Cuma günü okullar tatil mi? İstanbul Valisi Vasip Şahin, yarın (9 Ocak Cuma) günü İstanbul'da okulların tatil olup olmayacağı sorusunu yanıtladı. Vali Şahin "Okullarımızı açık tutmaya çalışacağız" dedi.Yarın okullar tatil mi? Öğrenciler 9 Ocak Cumagünü okulların tatil olup olmayacağı sorusunun peşine düştü. Sosyal medyada da öne çıkan konu hakkında İstanbul Valisi Vasip Şahinaçıklama yaptı. Vali Şahin, "Okullarımızı açık tutmaya çalışacağız" dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Vali Şahin'i kapıda karşıladı. Şahin ve Hazinedar yaklaşık 45 dakika başbaşa görüştü. Basın mensupları görüntü almak için odaya girdiğinde Vali Şahin soru almak istemediğini, ziyaret sırasında açıklama yapmak gibi bir geleneğinin olmadığını söyledi.

SULTANAHMET SALDIRISI

Buna rağmen Sultanahmet bombacısının kimliğiyle ilgili soruya Şahin, "Sayın Bakanımız zaten açıklama yaptı. Gelişmeler oldukça sayın Bakanımız açıklama yapacak" karşılığını verdi.

CUMA GÜNÜ OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Cuma günü için okullarda kar tatili olup olmayacağı sorusuna da yanıt veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Şu ana kadar ki tatillerimizi meteorolojik verilere göre yaptık.  Bugünkü tatil gerekçemiz mevcut kar yağışından ziyade, küreme ve temizleme çalışmalarının sokak aralarında özellikle aksama ihtimaline karşın, don ve buzlanmadan mütevellit bir takım sıkıntılar yaşanmaması için tatil kararı aldık" diye konuştu.

ANKARA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

OKULLARIMIZI AÇIK TUTMAYA ÇALIŞACAĞIZ...

Vali Şahin, "Yarınla ilgili bir değerlendirme yapacağız, çok olağanüstü bir durum görünmüyor. İnşallah yarın açık tutmaya çalışacağız okulları. Ama meteorolojik verilerde bir değişiklik olursa, onu da sizlerle paylaşacağız" şeklinde konuştu. 9 Ocak Cuma günü İstanbul'da okullar tatil mi?

AKSAMAMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Araya giren Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, "Oğlum mesaj atmış, tatil var mı diye soruyor" dedi.

Vali Şahin bunun üzerine, "Çocuklarımız tabi tatilden çok mutlu oluyorlar. Ama biz çocuklarımızın eğitim öğretim hayatının aksamaması için her gün öğrenecekleri yeni bilgilerden geri kalmamasını önemsiyoruz" karşılığını verdi.

ÇOCUKLAR TWİTTERDA ZEKİ ESPİRİLER YAPIYORLAR

Twitter üzerinden kendisine yazılanları da değerlendiren Şahin, "Gençlerimiz çok esprili, çok zeki nükteler yapıyorlar. Bazen cevaplayamayacağınız derecede zeka ürünü espriler yapıyorlar" dedi.

PLAKET YERİNE KİTAP

Başbakanın plaketle ilgili düşüncesine katıldığını ve belediye başkanı olduğundan beri hiç plaket vermediğini söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Vali Şahin'e Atatürk'ün Beşiktaş günlerini anlatan "Güle Güle Çocuklar" adlı kitabını hediye etti. 

İŞTE 08 OCAK PERŞEMBE VE 9 OCAK CUMA GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU YERLER

TRABZON

Trabzon'da etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Vali Abdil Celil Öz, yaptığı yazılı açıklamada, il genelinde tüm okulların tatil edildiğini belirterek, "Gece boyunca yağan kar ile oluşan olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde bugün okullarımızda eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir" ifadesini kullandı.

Öz, hava şartlarının durumuna göre tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağının yeniden değerlendirileceğini kaydetti.

ZONGULDAK

Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle merkezin yanı sıra Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar bugün tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de bugün idari izinli sayılacağı bildirildi.

BURSA

Kentte etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bursa Valiliği kentteki tüm ilk, orta ve liselerde eğitime bugün (Perşembe) bir gün daha ara verdi.

ESKİŞEHİR (2 GÜN)

Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün ve cuma günü tatil edildi. Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü ara verilduği belirtildi.

SAMSUN

Samsun'da yoğun kar yağışı dolayısıyla okullar il genelinde bugün tatil edildi. Samsun Valiliği'nin aldığı kararla, yoğun kar yağışı dolayısıyla İlkadım, Atakum ve Canik ilçeleri ile diğer tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde okullar 8 Ocak Perşembe 2015 günü tatil edildi.

UŞAK

Uşak kent genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liseler, 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü soğuk hava ile yollardaki buzlanma nedeniyle tatil edildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ta etkisin sürdüren kar yağışı nedeniyle 4 ilçedeki okullar bugün tatil edildi. Kentte 3 günden bu yana etkili olan kar nedeniyle Afşin, Ekinözü, Elbistan ve Göksun merkez ve bağlı mahallelerindeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime 8 Ocak perşembe günü ara verildiği bildirildi.

KİLİS

Kilis'teki elverişsiz hava koşulları nedeniyle kent merkezindeki okullar bugün tatil edildi. Kilis Valisi Süleyman Tapsız, sosyal medya hesabından kent merkezindeki okullarda eğitime 08 Ocak Perşembe günü ara verildiğini duyurdu. Vali Tapsız, bugün engelli ve hamile çalışanların da idari izin sayılacağını belirtti.

DENİZLİ

Denizli'nin ikisi merkez olmak üzere beş ilçesinde iki gündür tatilde olan ilk ve orta dereceli okullar, bugün de tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; kent merkezindeki Pamukkale ve Merkezefendi ile Acıpayam, Bozkurt ve Çameli ilçelerinde iki gündür tatilde olan ilk ve orta dereceli okulların 08 Ocak Perşembe günü de tatil edildiği duyuruldu. Kent merkezinde kar yağışının kesildiği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği tatil kararının alındığı belirtildi.

ADANA (1 İLÇE)

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi. 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma okullar tatil...

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verilecek. İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim ve öğretimin yapılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ve yatılı bölge okulu hariç Akkuş ilçelerinin tamamında bugün eğitime ara verileceği ifade edildi.

MALATYA

Malatya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il igenelinde okulların 2 gün tatil edildiği açıklandı. Vali Süleyman Kamçı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde eğitime iki gün ara verildiğini açıkladı. Vali Kamçı ayrıca kamuda çalışan engelli ve kronik hastalarında iki gün idari izinli sayılacaklari belirtildi.

TUNCELİ (BAZI İLÇELER)

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. Ovacık ilçesinde de eğitime yarın ara verildiği duyurulmuştu.

KONYA

Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün için bir daha ara verildi. Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime dün ve bugün için ara verilmişti. Tatil süresi bugün (perşembe) da uzatılarak 3 güne çıkartıldı.

KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm okullar bugün ve cuma günü tatil edildi. Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerinde ise yarın eğitime ara verildi.

GİRESUN

Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde bugün, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.

AFYONKARAHİSAR

Kar yağışı nedeniyle salı ve Çarşamba eğitim öğretimin yapılmadığı Afyonkarahisar'da, okulların bugün da tatil edildiği açıklandı.

KARS

Kars'ın Sarıkamış ve Digor ilçelerinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Diğer Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığında aşırı düşüş beklendiği belirtilerek, buna bağlı olarak ilçede fırtına ve kuvvetli buzlanma hadiselerinin yaşanacağının tahmin edildiği bildirildi.

AMASYA

Amasya'nın Merzifon, Suluova, Hamamözü, Göynücek, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kar yağışı nedeniyle bugün de eğitime ara verilecek.

BİNGÖL

Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı tüm ilçelerdeki okullarda bugün için eğitime bir gün ara verildi. Bingöl Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin perşembe ve cuma günü izinli olduklarını açıkladı.

KOCAELİ

Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle bugün il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi.

TOKAT

Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

KARABÜK

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda bugün eğitim ara verildi.

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

KIRŞEHİR

İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da bugün izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

ERZİNCAN

Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

YOZGAT

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve Çayıralan ilçelerinde eğitime bugün ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.

KIRIKKALE (BAZI OKULLAR)

Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallerindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği öğrenildi.

KARAMAN

Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

NEVŞEHİR (BAZI İLÇELER)

Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime bugün ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.

NİĞDE

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

MUŞ

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, "Muş ilimizde, don ve yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak 2015 Perşembe günü merkez ilçe ve bağlı köylerde örgün eğitim okullarında (yatılı bölge okulları, pansiyonlu kalan öğrenci hariç) İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 1 gün eğitim ve öğretime ara verilmiştir" dedi.

KAYSERİ

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kar yağışı nedeniyle şehir genelinde olumsuz hava şartlarından dolayı okulların 8 Ocak Perşembe günü tatil olduğunu Twitter hesabından duyurdu.

BİLECİK

Kar yağışının etkili olduğu Bilecik'te ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.
Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından yapılan yazılı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü Osmaneli ve Gölpazarı ilçeleri dışında il merkezi ve diğer tüm ilçelerde okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini belirtildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.

RİZE

Rize'nin İkizdere, Kalkandere, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

ÇORUM

Çorum'da, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

UŞAK

Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.
Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile, engelli, diyaliz hastaları, kanser hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan personelin de iki gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

ŞIRNAK

Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde okullar 2 gün tatil edildi.
Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün etkili olan ve yarın da sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarının 8-9 Ocak tarihlerinde tatil edildiği belirtildi.
Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak Merkez, bağlı belde ve köylerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin, iki gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

ISPARTA

Isparta'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün ara verildi.
Daha önce Yalvaç, Gelendost ve Atabey ilçeleri için açıklanan tatil kararı, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine genişletildi. Buna göre, Isparta kent merkezi ile tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.

HAKKARİ

Hakkari'de ise iki gündür etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde eğitime 8 Ocak Perşembe ara verildiği duyuruldu.

BİTLİS

Bitlis'in Hizan ilçesinde, kar yağışı ve hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Hizan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, yatılı okullar hariç ilçe merkezi ve bağlı köylerde Perşembe ve Cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi. Ayrıca, kamu ve kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin 2 gün süreyle idari izinli sayılacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in 7 ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, 3 ilçede ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlar bir gün tatil edildi.

Bu arada, Balıkesir'in yüksek kesimleri başta olmak üzere büyük bölümünde kar ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.