Sosyal Medya

Güncel

Davutoğlu hakkımızda suç duyurusunda bulunsun

Demirtaş'ın “Güvenlik paketini sokaklarda engelleriz” sözleri üzerine Başbakan Davutoğlu'nun "Bundan sonra sokaklarda akacak her kandan Selahattin Demirtaş sorumludur" açıklamasına HDP'den cevap geldi. HDP'li Sırrı Süreyya Önder “HDP olaylardan sorumluysa Davutoğlu hakkımızda suç duyurusunda bulunsun" dedi.HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve  HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına cevap verdi. 

Tuncel açıklamasında “AKP çözüm sürecinde adım atmayıp çözümsüzlükte ısrar etmektedir. Eşbaşkanımız şahsında HDP’yi hedef alması bu gerçeği gizleme gayretidir” ifadelerini kullandı. 

Güvenlik paketinin çözümsüzlük anlamına geldiğini iddia eden Tuncel, “Davutoğlu, HDP şahsında barıştan çözümden yana olanları tehdit etmektedir. Kendisini sorumluluğa davet ediyoruz” dedi. 

"Hakkımızda suç duyurusunda bulunsun"

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise “HDP olaylardan sorumluysa Davutoğlu hakkımızda suç duyurusunda bulunsun. Hükümetin zamana yayıp seçimi atlatmaya çalıştığını düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Demirataş ne demişti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş güvenlik paketine ilişkin "Kobani olayları bahanesiyle çıkarılmak istenen bir yasa. Hükümet toplumdan muhalefetten, sokaktan çok korkuyor. Bu yasa için hem Meclis'te kıyameti koparacağız hem de sokakta mitinglerimizle engellemeye çalışacağız. Polis çocuklarımızı vurup öldürecek. Sonra 'elinde taş vardı' diyecek" açıklamasını yapmıştı. 

"Demirtaş sorumludur"

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Polonya ziyareti dönüşü HDP Eş Genel Başakanı Selahattin Demirtaş'ın güvenlik paketine ilişkin yaptığı açıklamalarını "Uyarıyorum. Dökülecek her türlü kandan Demirtaş sorumludur. Değişiklik yok, kamu düzeni Demirtaş'a da lazım" ifadeleri ile eleştirmişti. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.