Sosyal Medya

Dünya

Cesaret örneği Tuğçe toprağa verildi

Almanya'da uğradığı saldırı sonrası hayatını kaybeden 23 yaşındaki Tuğçe Albayrak toprağa verildi. Wachtersbach kentinde bulunan Merkez Camii'nde düzenlenen cenaze törenin ardından Tuğçe Almanya'da doğup büyüdüğü kentte toprağa verildi.Almanya’nın Offenbach kentinde tacize uğrayan Alman kızları kurtaran ancak daha sonra tacizci Sırp gençlerin saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 23 yaşındaki Tuğçe Albayrak bugün toprağa verildi.

Cenaze Türkiye saati ile 13.00'de Wachtersbach'ta bulunan Merkez Camisin'de öğle namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından konvoy eşliğinde Bad Soden-Salmunster mezarlığına defnedildi.

Almanya'da cesaretiyle bir çok insana örnek olan Tuğçe'nin cenazesine katılım büyük oldu. Cenazeye Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier ve Belediye Başkanı Horst Schneider gibi isimler de katıldı.

Tuğçe doğup büyüdüğü ilçe olan kentindeki Wachtersbach Bad Soden Salmunster mezarlığına defnedildi. Cenazenin ardından Tuğçe'nin ailesi ve yakınları camiiye geri dönerek burada taziyeleri kabul edecek.

 


 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.