Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan: Nerede bir hadise varsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan'da Doğan Kışlası'ndaki Türk askerlerine hitap etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Kışlası'ndaki askeri personele hitaben, "Ay yıldızlı bayrağımız, Afganistan'da barış anlamına geliyor. Dayanışma, kardeşlik anlamına geliyor. Tıpkı Kosova'da, Bosna Hersek'te, Lübnan'da, Somali'de olduğu gibi, Afganistan'da da bu güveni tesis eden sizler oldunuz. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Aziz milletimizin şükranlarını burada bir kez daha sizlere iletiyorum. Sizlerle gurur duyduğumuzu, her zaman da gurur duyacağımızı bilmenizi istiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan'daki Doğan Kışlası'ndaki konuşmasında Osmanlı'nın son döneminde Medine Müdaafasını yapan Fahrettin Paşa'nın gelen emirlere rağmen müdaafadan vazgeçmediğini anlattı. Erdoğan, Fahrettin Paşa'nın, Mustafa Kemal Atatürk'ün atamasıyla Afganistan'a Büyükelçi olarak atandığını hatırlattı ve Fahrettin Paşa'nın "Nerede bir olay varsa Türk oradadır" sözünü anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Kışlası'ndaki askeri personele hitaben, "Ay yıldızlı bayrağımız, Afganistan'da barış anlamına geliyor. Dayanışma, kardeşlik anlamına geliyor. Tıpkı Kosova'da, Bosna Hersek'te, Lübnan'da, Somali'de olduğu gibi, Afganistan'da da bu güveni tesis eden sizler oldunuz. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Aziz milletimizin şükranlarını burada bir kez daha sizlere iletiyorum. Sizlerle gurur duyduğumuzu, her zaman da gurur duyacağımızı bilmenizi istiyorum" dedi.

Erdoğan: "Suriye'nin Kobani şehrinden Türkiye'ye sığınanlara da en başta kucak açan, onları dostça, kardeşçe kucaklayan yine Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmuştur. Bazı densizler çıkıp Mehmetçiğe taş atıyor olabilirler. Bazı alçaklar çıkıp Mehmetçiğe kurşun sıkıyor olabilirler. Barış için görev yaptığımız yerlerde, bazıları çıkıp düşmanca tavırlar sergiliyor olabilirler. Dünyanın en büyük ve en kadim ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu insanlık dışı saldırıların hiçbirine boyun eğmez, hiçbirinden etkilenmez ve vazifesini kararlılıkla yerine getirme idealinden asla vazgeçmez."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.