Sosyal Medya

Dünya

'En alttakiler'den Türkiye'ye tehdit

Alman yazar Günter Wallraff, IŞİD'e karşı savaşmak üzere Federal Alman Ordusundan bir gönüllü birliği kurularak gönderilmesini, Türkiye'ye de anladığı dilden konuşulmasını teklif etti.Almanya'daki Türk işçilerin 90'lı yıllarda hangi kötü şartlarda çalıştırdıklarını anlatan 'Ganz unten' (En aşağıdakiler) kitabı ile ünlü Alman yazar Günder Wallraff, Federal Ordu içinden seçilecek gönüllü birliklerinin Kürtlere yardım için Kuzey Irak'a gönderilmesini teklif etti.

Alman özel haber televizyon kanalı n-tv'nin bir programına katılan Wallraff, Almanya'nın IŞİD'i karşı savaşmak için hiçbir askerini zorlamaması gerektiğini savunarak, sadece gönüllülerin gönderilmesini istedi.

Alman Federal hükümetinin Türkiye'ye karşı 'yumuşak' bir tutum sergilediğini öne süren Wallraff, Türklere anladıkları dilden konuşmak gerektiğini, bunun için bazı kelimelerin noksan olduğunu belirtti.

Alman medyasında çıkan birçok haberde ve başta Başbakan Angela Merkel olmak üzere bazı siyasi çevrelerin yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin Kobani'ye karşı çekimser davrandığı öne sürülerek, Suriye topraklarına girerek Kobani'ye askeri müdahale etmesi isteniyor. Dün Türkiye tarafından PKK'ya karşı yapılan hava operasyonları da dile getirilerek, Kobani'deki Kürtlere yardım etmeyen Türk Ordusunun PKK'yı bombaladığı duyuruldu.

DÜNYA BÜLTENİ

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');