Sosyal Medya

Coğrafyamız

İşgal Rejimi Cami Kapattı

Müslümanların duygularını hiçe sayan İşgal Rejimi Hz. İbrahim Camisi'ni 2 Günlüğüne KapattıSiyonist işgal rejiminin Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki Filistin Evkaf Müdürlüğü'ne Yahudilerin bayramı nedeniyle önümüzdeki Pazar ve Pazartesi günlerinde El-Halil Camisi'nin Müslümanlara kapalı olacağını ilettiği belirtildi.

Evkaf Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, işgal yönetiminin önümüzdeki hafta başında şehirde bulunan tarihi Hz. İbrahim Camisi'ni iki günlüğüne Müslümanlara kapatırken,
caminin Siyonist gaspçılara açılacağı, bu iki günde Siyonistlerin cami avlusuna ve içine girip istedikleri gibi ayin yapacakları ve camiyi kirletecekleri ifade edildi.
 
Açıklamada caminin bütün revak ve bölümleriyle Müslümanlara kapatılacağı, ezanın bu iki günde okunmayacağı, Müslümanların duygularını hiçe sayan bu uygulamanın Allah’ın evlerine yapılan tecavüzlerden biri olduğu hatırlatıldı.

El-Halil Camisi 1994 yılında saldırıya uğradıktan sonra işgal rejimi tarafından ikiye bölündü. Bir bölümü Müslümanlara diğeri ise Siyonist Yahudilere tahsis edildi. Yahudi bayramlarında ise cami bütünüyle Müslümanlara kapatılıyor.

FİLİSTİN HABER

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.