Sosyal Medya

Güncel

New York Times'tan çirkin bir algı çabası

İngiliz ve Alman basınından sonra Amerikalı gazeteler de IŞİD konusunda Türkiye üzerinden algı operasyonlarına devam ediyor. Amerikalı New York Times gazetesi, IŞİD'e katılımlarla ilgili yaptığı bir haberde Erdoğan ve Davutoğlu'nun yer aldığı bir fotoğraf kullandı.

"IŞİD'İN ELEMAN DEVŞİRME MERKEZİ HACI BAYRAM"

New York Times, Irak'ta türeyen ve kafa kesme videoları ile ünlenen terör örgütü IŞİD'e katılımın Türkiye'den yoğun olduğuna yönelik bir haber yaptı. Dünyanın önde gelen gazetesi haberde, Ankara'nın Hacıbayram mahallesinin IŞİD'in eleman devşirme ve toplama merkezi haline geldiğini kaydetti.

Haberde, IŞİD'e katılımların ağırlıklı olarak Ankara Hacıbayram mevkinden olduğu vurgulandı. Haberde kullanılan fotoğraf ise New York Times'ın IŞİD konusunda Türkiye üzerinden çirkin bir algı operasyonu yapmaya çalıştığını ortaya koydu.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU FOTOĞRAFI KULLANDILAR

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hacı Bayram Veli Camii'nden çıkarken çekilen fotoğrafları kullanıldı. Haberde, konuyla hiçbir ilgisi bulunmayan ve Erdoğan-Davutoğlu'nun yer aldığı fotoğrafın kullanılması, New York Times'ın bilinçli bir şekilde IŞİD konusunda Türkiye'ye kara propaganda yaptığını kanıtlar nitelikteydi.

KAYNAK: http://www.ensonhaber.com/new-york-timestan-cirkin-bir-algi-cabasi-2014-09-16.html

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.