Sosyal Medya

Coğrafyamız

Gazze'ye canlı yayında yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğündeki 'Gazze'ye seyirci kalmayın' kampanyasında birçok televizyon ve radyo 3 saat ortak canlı yayın yaptı, yaklaşık 12 milyon lira yardım toplandı.Gazze'ye yardım amacıyla başlatılan kampanyaya destek için birçok televizyon ve radyo, akşam 22.00'den gece 02.00'ye kadar ortak canlı yayın yaptı. TVNET, 360, Kanal 24, Kanal A, Ülke TV, Beyaz TV, TGRT Haber'in de aralarında bulunduğu 40 televizyon ve 40'tan fazla radyodaki canlı yayında, sendikacılar, siyasetçiler, Gazze'de görev yapmış gazeteciler, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, sendikacılar ve Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından öldürülen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, bağışçıların telefonlarını yanıtladı. 

"Gazze'ye ilaç ol" sloganıyla başlatılan ve yoğun ilgi gören kampanya kapsamında, sms bağışları dahil yaklaşık 12 milyon lira bağış toplandı.

Bağışçıların telefonlarına cevap veren İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, kampanyaya destek verenlere, ortak yayın yapan televizyon ve radyolara teşekkür ederek, kampanyanın diğer kurumlara da örnek olmasını diledi. 

"Gazze'nin yanındayız" diyen Yıldırım , vatandaşları seslerini duyurmaya ve Gazze'ye yardım yapmaya çağırdı. Bülent Yıldırım, cuma günü de İstanbul başta olmak üzere tüm camilerde gıyabi cenaze namazı kılınacağını ifade etti. 

Gül: Gazze'nin milletimiz için anlamı büyük

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de "Ramazanda Gazze'yle yatıp Gazze'yle kalktık. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili kurumları, Gazze'nin yanında oldu. Okullar, hastaneler bombalandı, sahilde oynayan çocuklar bombalarla öldürüldü. Gazze'nin milletimiz için anlamı büyük " değerlendirmesinde bulundu. 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının hakim olduğunu ifade ederek, "Gazze adeta bir soykırımla karşı karşıya. Tüm Müslümanların, yüreğinde insan sevgisi taşıyan herkesin Gazze için üzüntü hissetmesi gerekiyor " dedi. 

Twitter'da açılan "Gazzeye Seyirci Kalma" başlığıyla duyurulan kampanyaya, canlı yayının yanı sıra cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne "GAZZE" yazıp 3072'ye göndererek de 5 lira bağışta bulunuldu,. Vatandaşlar kampanyaya, çağrı merkezi ve internet üzerinden de bağış yaptı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.