Sosyal Medya

Coğrafyamız

İsrail ile Kassam Tugayları arasında çatışma

İsrail Deniz Kuvvetleri, kuzey sahillerinden Gazze'ye saldırdı.İsrail Deniz Kuvvetlerine bağlı özel bir timin, kuzey sahillerinden Gazze'ye sızma girişiminde bulunduğu ve buna karşı koyan İzzettin Kassam Tugaylarıyla şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Kassam Tugayları'nın basın açıklamasında, "Kassam Tugayları'na bağlı özel bir grup, Siyonist deniz kuvvetlerinin Gazze'nin kuzeyindeki Sudaniye bölgesi sahiline askeri birlik indirme girişimini fark etmiş ve onlarla çatışmaya girmiştir" ifadeleri yer aldı.

Bölgede bulunan görgü tanıkları gece TSİ 01:30'a dek iki taraf arasında çatışmaların sürdüğünü belirtti. Sudaniye bölgesinde peş peşe yoğun patlama seslerinin geldiği ifade edilirken, deniz çıkartma operasyonuna İsrail hücum botları ve savaş helikopterlerinin katıldığı vurgulandı.

Görgü tanıkları ayrıca, denizden işgale karşı direnen Filistinliler'e, ağır makineli tüfekler, füze ve roketlerle saldırıldığını ifade ederken, Filistinli direnişçilerin İsrail deniz komandolarına hafif makineli tüfek, havan topu ve RPG roketleriyle karşılık verdiğini bildirdi.

Gazze'deki bir güvenlik yetkilisi, AA muhabirine, sahil şeridindeki çatışma bölgesi üzerinde, İsrail'in 20'den fazla insansız hava aracının uçtuğunu söyledi.

İsrail'in denizden yürüttüğü operasyon sırasındaki çatışmalarda, iki tarafın kayıpları konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

Kassam Tugayları Tel Aviv'e füzeyle saldırdı

İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, İsrail'in başkenti Tel Aviv'e J80 füzeleriyle saldırı düzenlediği bildirildi.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırının J80 füzeleriyle yapıldığı belirtildi.

Kassam'ın Tel Aviv'i vuracağını açıklamasından sonra birçok televizyon kanalı da şehirde olası saldırıları gözlemek için naklen yayın yaptı.

Bu arada İsrail'in Kanal 10 televizyonu, bir füzenin Tel Aviv'e düşüş anını görüntüledi.

Ayrıca İsrail Ordu Sözcüsü Peter Lerner da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Demir Kubbe" savunma sisteminin Tel Aviv'i vurmak üzere atılan füzelerden 2'sini havada imha ettiğini belirtti.

Kassam Tugayları İsrail İHA'sını düşürdü

İzzeddin el-Kassam Tugayları'na bağlı silahlı milislerin, Gazze hava sahasında uçan İsrail'e ait bir insansız hava aracını düşürdüğü bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, milisler uçaksavar kullanarak gerçekleştirdikleri saldırıda bir insansız hava aracını vurdu. Hava aracı Gazze'nin batısındaki Er-Rimal bölgesine düştü.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.