Sosyal Medya

Yaşam

Baba Gül işi bırakamıyor

"Çalışmak ibadettir, evde sıkılıyorum" diyen Hamdi Gül 88 yaşında olmasına rağmen her gün işine gidip geliyor.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 70 yıllık tornacı ustası babası Ahmet Hamdi Gül, küçük oğlu Macit Gül ile birlikte ortak olduğu, elektrik direği ve kent mobilyaları üreten Kayseri'deki fabrikasına her gün gelip, çalışmaları izliyor.

Türkiye'nin ilk milli uçaklarını imal eden Hava İkmal Bakım Merkezi'nde yıllarca tornacı ustası olarak çalıştıktan sonra emekli olan Hamdi Gül birikimini, oğluyla beraber açtığı bu fabrikada değerlendirdiğini söyledi.

"1941 yılından bu yana çalışırım. Bilgi, deneyimlerinin hepsini gençlere aktarıyorum. Onlar, özellikle yeni makinaları bizden daha iyi kullanıyor. Zira, büyük bölümü digital ve teknolojinin en son ürünü. Bizim çalıştığımız dönemde torna makinaları manueldi. Yetenek, beceri ve dikkat isterdi. Fabrikaya her gün uğruyor, makinaların olduğu imalat bölümünde bir tur atıp, giriş katındaki odamda oturup, misafirlerle, iş için gelenlerle oturup konuşuyorum. Daha sonra da oğlum Macit ile birlikte fabrika paydos ettiğinde evimize gidiyoruz."

Hamdi Gül, Cumhurbaşkanı babası olduğu için çalışmak yerine evde oturmasını isteyenlere, "Çalışmak, ibadettir" sözünü hatırlatıyor.

Hamdi Gül, "Bazıları, 'Ahmet Hamdi amca bir oğlun cumhurbaşkanı, bir oğlun da fabrika sahibi. Neden hala çalışıyorsun?' diye soruyor. Onlara, paraya pula ihtiyacım olmadığını, emekli maaşımın da olduğunu hatırlatarak, evde oturunca sıkıldığımı, çalışmaya alıştığımı söylüyorum. Cumhurbaşkanı babası olmam, çalışmayıp, oturmamamı gerektirmiyor" şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.