Sosyal Medya

Coğrafyamız

İhvan üyelerine "hac ve umre vizesi"

Suudi Arabistan'ın İhvan'ı terör örgütü listesine almasının ardından, bu harekete üye olanların hac ve umre için kutsal topraklara gelmesine herhangi bir engel çıkartılmayacağı bildirildi.Suudi Arabistan'ın, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nı (İhvan) terör örgütü listesine almasının ardından, bu harekete üye olanların hac ve umre için kutsal topraklara gelmesine herhangi bir engel çıkartılmayacağı bildirildi. 

İçişleri Bakanlığı Pasaport Bölümü Başkanı Yarbay Ahmet el-Laheydan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümet kanadından aldıkları bir emir doğrultusunda Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyelerinden, kutsal topraklara hac ve umre için gelmek isteyenlerin engellenmeyeceğini belirtti.

"İhvan mensuplarının eğer ülkeye girişinde hakkında özel bir durum yoksa, hac ve umre ziyareti için herhangi bir engelleme ile karşılaşmayacaklar" diyen el-Laheydan, ülkeye girişleri yasak olan şahısların zaten bilgisayarlarda isimlerinin yazılı olduğunu, bu şahısların ülkeye gelmeleri durumunda ise tutuklanacaklarını ifade etti.

Faysal'dan terör uyarısı

Bu arada Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanı Prens Halid el-Faysal, ülkede görev yapan öğretmenlere İslam'ın ve yaşantısının öğrencilere doğru anlatılması gerektiğini belirterek, ülkede yeni kabul edilen terör yasasına uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Yurt dışında ve içinde törerist gruplara destek çıkan veya onların propagandalarını yapanlara karşı terör yasasının uygulanacağını anlatan el-Faysal, terör yanlısı kişilerin 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklarını hatırlattı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.