Sosyal Medya

Özel / Analiz Haber

Kimseyi kovmayacağım diyerek noterden tasdikname çıkaran Özcan'ın işten attığı engelli işçi intihara teşebbüs etti

Seçimlerden önce kimseyi işten kovmayacağım deyip bunu da kanıtlamak için noterden tasdikname çıkaran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan onlarca emekçiyi işiten kovdu.Tanju Özcan ilk olarak göreve Kuran'a el basarak başlamasıyla Türkiye gündemine geldi. Ardından Bolu'daki mültecilere yönelik gıda yardımını keserek birçok kesimin nefretini topladı. İcraatlarıyla kamuoyu vicdanını yaralayan Özcan son olarak onlarca belediye işçisini işten kovdu. 

Kovulanlardan Biri Engelli

Tanju Özcan'ın hangi kritere göre bu kıyımı yaptığı anlaşılmıyor, işçilere yalnızca bir telefonla bir daha işe gelmemeleri söyleniyor. Bu duruma maruz kalanlardan biri de engelli statüsünde belediyede çalışan Barış Yiğit bir telefonla işten kovulduğunu öğrendi. 2 Çocuk babası Barış Yiğit bu durum karşısında çaresiz kalınca intihara teşebbüs etti.

Öte yandan işten çıkarılan diğer işçiler "Çocuklarımızı nasıl okutacağız, kiramızı nasıl ödeyeceğiz" diyerek fenalık geçirdi.

HAK - İŞ Tepki Gösterdi

HAK - İŞ Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir yaptığı açıklamada:" Kuran'a el basarak işe başladınız; ama Tüm Türkiye şu anda yaptığınız zulmü konuşuyor. Daha kaç emekçi işinden olacak?" diyerek Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.