Sosyal Medya

Güncel

Ünlü işadamına FETÖ Operasyonu!

FETÖ bağlantısı sebebiyle arandığı sırada yurt dışına kaçan iş adamı Faruk Bayındır'a ait Tarkim Havacılık hangarları polis tarafından mühürlendi.FETÖ bağlantısı sebebiyle arandığı sırada yurt dışına kaçan iş adamı Faruk Bayındır'a ait Tarkim Havacılık hangarları polis tarafından mühürlendi. Hangardaki uçaklarda da arama yapıldı.
15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen Faruk Bayındır’ın şirketi olan Tarkim Havacılık’a ait hangar polis tarafından mühürlenirken, hangarda bulunan uçaklarda arama yapıldı.
 
Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz mart ayında Tarkim Havacılığa ait yapılan şikayetler sonrası DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi ) tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu arada 15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır, ABD’ye kaçmıştı. FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır’ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturma genişletildi.
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’den alınan yetki üzerine bugün Atatürk ve Adana Havalimanlarında bulunan Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattı. Saat 15.00’te Atatürk ve Adana Havalimanı’nda bulunan hangarlarda polis ekiplerinin bakım için bulunan 10 uçakta arama yaptığı öğrenildi.
 
PERSONELİN KARTLARINA EL KONULDU
 
Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda bulunan Tarkim Havacılığa ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi, ev sahibi durumunda bulunan DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından mahkeme kararıyla fesh edilerken, görevli personelin apron giriş kartlarına el konuldu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.