Sosyal Medya

Dünya

Putin'den akıllara zarar açıklama

Paris'te toplanan İklim Zirvesi'nde konuşan Putin'in hedefinde bir kez daha Türkiye vardı. Rus lider kanıt sunamadığı ifadelerle yüklendi.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Paris’ten ayrılmadan önce Türkiye ve vurulan uçak hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Putin şöyle konuştu: “Elimizde yeni kanıtlar var. Mesele, Suriye’deki Türkmen halkını savunmak değil. Türkmenler işin bahanesi. Uçağımızı bir daha emin oluyoruz ki Suriye’den İŞİD petrol kervanlarını rahatça Türkiye’ye girişini sağlamak için vurdular. Son günlerde 'emri Erdoğan vermemiş' diyorlar. Bizim için bunun artık hiçbir önemi kalmadı." açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’DEN YARDIM GÖRMEDİK

Moskova’nın terör konusunda Türkiye ile uzun zamandan beri problemleri bulunduğunu da dile getiren Putin, sözlerin şöyle sürdürdü; 'Rusya’da ve özellikle Kafkaslar bölgesinde bizimle savaşan teröristler çoğu zaman Türkiye’de peydahlanıyor. Burada Türkiye yönetimi himayesi altında bir süre saklandıktan sonra tekrar Rusya topraklarında belirerek terör eylemleri düzenliyor. Biz Türkiye yönetimiyle defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Ama şimdiye kadar maalesef bu konuda da Türkiye’den yardım ve anlayış görmedik.' şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.