Sosyal Medya

Coğrafyamız

Muhalifler sniper tüfeği üretti

Başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde bulunan muhalif birlikler, imkansızlıklara rağmen keskin nişancı tüfeği üretmeyi başardı.Esed güçlerinin kara ve hava saldırılarına maruz kalan ve kontrol noktalarından insani, tıbbi ve ticari malzemenin girişine izin verilmeyen Doğu Guta, orduya ait savaş uçakları tarafından her gün bombalanarak onlarca insanın yaşamını yitirmesine neden oluyor.

Muhalifler, düzenlenen saldırılara karşı kısıtlı imkanlarla yaptıkları keskin nişancısilahıyla bölgede Esed güçlerine karşı koyuyor.

Rejim muhalifi "Feyleku'r Rahman" grubunun saha komutanlarından Ebu Süleyman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed rejiminin ağır saldırılarına karşı, kendi imkanlarıyla yaptıkları keskin nişancı silahlarıyla savaştıklarını ifade ediyor.

Rejim kuşatması altında bulunan Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin Esed birliklerine saldırarak silahlarına el koyduklarını ifade eden Süleyman, şöyle devam etti:

"Bölge rejim güçlerinin ablukası olması nedeniyle kendi keskin nişancı silahımızı ürettik. Bölge 3 yıldan fazla zamandır kuşatma altında. Hiç bir yardım malzemesi gelmiyor. Buradaki halk adeta ölüme terk edilmiş durumda. Her gün rejimin bombardımanına maruz kalıyoruz. Muhalifler olarak kendi silahlarımızı kendimiz üretiyoruz. Burada kısıtlı imkanlarla tornada keskin nişancı silahımızı ürettik. Yapılan silah bölgede Esed güçlerinin korkulu rüyası olmuş durumda."

Evlerin içinde çatılarda ve araç kullanan Esed askerine bu silahla saldırdıklarını kaydeden Süleyman, silahın iki kişi tarafından taşındığını fakat kullanımının çok kolay olduğunu vurguladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.