Sosyal Medya

Dünya

İsveç'te cami ve mescitlere 20 bin avro yardım

İsveç hükümeti, artan cami ve mescit saldırılarına karşı önlem almak için ibadethane başına 20 bin avro yardım yapılacağını bildirdi.İsveç hükümetinin, son günlerde artan cami ve mescit saldırılarına karşı önlem almak için ibadethane başına 20 bin avro yardım yapacağı bildirildi.

20 BİN AVRO YARDIM KARARI

İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan, son bir senedir İsveç'te cami ve mescitlere onlarca saldırı olduğunu belirterek, hükümet yetkilileri ile yaptıkları toplantılar sonrası hükümetin cami ve mescitlerin güvenliğini artırmak için 20 bin avro yardım yapma kararı aldığını belirtti.

YARDIM İSTEYENLERİN 10 YILLIK KONTRATI OLMASI GEREK

Akan, bu yardımı almak isteyen cami derneklerinin en az 10 yıllık kira kontratı olması gerektiğini belirterek, ibadethanelerdeki güvenlik kamerası ve kilit sistemlerini yenilemek için bir çok İslami derneğin kendilerine başvuruda bulunduklarını da söyledi.

6 HAZİRAN'DA KUTLAMA

İsveç Kralı Carl Gustav'ın, İsveç Milli Bayramı kutlamalarına Müslüman ülkeleri temsilen İsveç İslam Federasyonu'nu da davet ettiğini kaydeden Akan, 6 Haziran'daki kutlamaya katılacaklarını ifade etti.

İslam İsveç Federasyonu'nun 2015 yılı Genel Kurulu'nda sunduğu ekonomik bütçe onaylanırken üyeler çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.