Sosyal Medya

Güncel

Aleviler CHP’nin arka bahçesi olmayacak

CHP’li İzmir Çiğli Belediyesi’nin Hz. Hüseyin Cemevi’ni kapatmasının yankıları sürüyor. Akit’e konuşan Evrensel Alevi Derneği Başkanı Ali İhsan Şahin, “Hani siz cemevinden yanaydınız, hani siz cemevleri ibadethane olsun diye mücadele ediyordunuz, hani siz özgürlük ve demokrasiden yanaydınız? Biz burada Allah, Kur’an, Ehli Beyt demek için CHP’ye karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Asla CHP’nin arka bahçesi olmayacağız” dedi.CHP’li İzmir Çiğli Belediyesi’nin Hz. Hüseyin Cemevi’ni kapatmasının yankıları sürüyor. Akit’e konuşan Evrensel Alevi Derneği Başkanı Ali İhsan Şahin, CHP’li Çiğli Belediyesi’nin Hz. Hüseyin Cemevi’ni sebepsiz yere mühürlediğini kaydederek, “Eğer bu cemevini AK Partili ya da başka bir parti kapatmış olsaydı şimdi ikinci Gezi olayları çıkarılırdı. O demokrasiden, inanç özgürlüğünden yana olan Geziciler nerede şimdi? Hepsi üç maymunu oynuyor. Bunların demokrasi anlayışı ve inanç özgürlüklerine yaklaşımı sahte” dedi.

ALLAH, KUR’AN DİYENİ DÜŞMAN SAYIYORLAR

CHP’nin cemevleri konusundaki mücadelesinin yalan ve sahte siyasetten ibaret olduğunu ifade eden Şahin, “Hani siz cemevinden yanaydınız, hani siz cemevleri ibadethane olsun diye mücadele ediyordunuz, hani siz özgürlük ve demokrasiden yanaydınız? Burada CHP’li değilseniz Alevi olmanız veya olmamanız hiçbir şey ifade etmiyor. CHP’nin il ve ilçe merkezleri gibi çalışmıyorsanız, onların arka bahçesi olmayacaksanız, bir ibadethanede Allah, Kur’an, Ehli Beyt diyorsanız onların düşmanısınız demek. CHP’nin cemevleri üzerindeki asıl amacı bütün Alevileri kendisine bağlayıp, kendine kul köle etmektir. Ama takke düştü kel göründü. CHP’nin Aleviler konusunda samimi olmadığı gün gibi ortada. Belediyelere cemevleri ibadethane olsun diye teklif götürüyorlar ama hazır ibadethane halindeki cemevinin kapısına kilit vuruyorlar. Allah’tan korkun” diye konuştu.

VEBALİ CHP’Yİ BAŞKANIN BOYNUNA

Şahin, “Biz burada Allah, Kur’an, Ehli Beyt demek için CHP’ye karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Asla CHP’nin arka bahçesi olmayacağız. Eğer Çiğli Güzeldere’de en küçük bir tatsızlık çıkarsa bunun en büyük sebebi CHP’dir. Vebali de CHP’li Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın boynunadır” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI PROVOKATÖRLÜK YAPIYOR

İki haftadır CHP’li Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’nın, Çiğli’yi provoke etmeye çalıştığını ifade eden Şahin, “Çiğli gibi altyapısı, üstyapısı sıfır olan bir yerde, Belediye Başkanı Hasan Arslan kendi görevini yapmak yerine orada provokatörlük yapıyor. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’la beraber Çiğli’de oturmayan çoğu İzmir’in diğer ilçeleri olan Narlıdere, Buca, Yamanlar’dan gelen 15-20 kişilik Marksist Lenist, ateist grup, iki haftadan bu yana Çiğli Güzeldere’de terör estirip, bölge halkını korkutup birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Burada Aleviler ikiye bölünmüş vaziyette. CHP’li olanlar ve CHP’li olmayanlar” şeklinde konuştu.

BOYA YAPIYORDUK TADİLAT DİYİP BİNAYI MÜHÜRLEDİLER

Mühürlenen Hz. Hüseyin Cemevi’nin sebebinin tadilat olduğunu kaydeden Şahin, “CHP’li Çiğli Belediyesi, cemevi binasını ‘izinsiz tadilat yapıyorsunuz’ diye trajikomik bir bahaneyle mühürledi. Oysa binada herhangi bir tadilat falan yoktu. Sadece boya badana işleri yapılıyordu. Belediye zabıtaları savaşa gider gibi Hz. Hüseyin Cemevi’ne saldırıp, boya yapan işçileri yaka paça dışarı çıkardılar ve binayı mühürlediler. Bina önceden polis karakolu olan çok eski bir bina, en ufak bir tadilatta hepsi yıkılır. Binada yalnızca boya ve badana yapılabilir. Binanın fiziki yapısı yıkımlı bir tadilata kesinlikle müsait değil. En ufak bir tadilatta hepsi yıkılır çünkü. Biz de binayı sadece boya ve badana yapıyorduk. Ama CHP zihniyeti ‘tadilat yapıyorsunuz diyip’, binaya kilit vurdu” dedi.

YASAL İŞLEM BAŞLATTIK

CHP’li İzmir Çiğli Belediyesi’nin mühürlediği Hz. Hüseyin Cemevi’ne ilişkin yargıya başvurulduğunu söyleyen Şahin, “Hem Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan hakkında cezai işlem başlatacağız hem de mühürlenen cemevine yapılan yasadışı işlemin iptali için mahkemeye başvurduk. Devlet belediye başkanına bir yetki vermişse, bu yetki keyfi olarak ve parti çıkarları gözetilerek kullanılamaz. Hasan Arslan görev yetkilerini aşmış, görevini suiistimal etmiştir. Bunun da bedelini ödeyecektir” dedi.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.