Sosyal Medya

Coğrafyamız

Karabağ bir gün mutlaka geri alınacak

Yeni Türkiye Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (YTSAM) bir konferans veren Azerbaycan’ın yaşayan savaş kahramanlarından İbad Hüseyinli, “20 bin şehid verdik ama temiz Azerbaycan’ı kazandık” dedi. Karabağ’ın bir gün mutlaka geri alınacağını söyleyen Hüseyinli, “Ermenistan’ın arkasında Rusya, Fransa, ABD gibi büyük devletler var” dedi.



Azerbaycan’ın yaşayan en büyük savaş kahramanlarından, Ermenilerin başına 12 milyon dolar ödül koyduğu İbad Hüseyinli, Yeni Türkiye Strateji Merkezi’nde (YTSAM) bir konferans verdi. Hüseyinli, Karabağ’ın bir gün mutlaka geri alınacağını söyledi.

Çok sayıda milletvekili, eski bakan ve akademisyenin katıldığı konferansın başında konuşan YTSAM Başkanı Hasan Celal Güzel, Ermenilerin, Rus arşivlerinde ve kendi arşivlerinde yer alan belgelere göre Revan’da 10 yıl içinde 600 bin Müslüman Türkü katlettiğini, yine sadece Van’da bir gecede 30 bin Türk ve Kürdü kestiklerini belirterek, “Biz onların katliamlarını belki affedebiliriz ancak soykırım yalanını milli görüşleri olarak korumalarını kabul edemeyiz. Ayrıca işgal ettikleri Azeri topraklarından çekilmeden barış yapamayız. Azeri kardeşlerimizi küstürmek pahasına Ermenilerle barışamayız” diye konuştu.

İBAD HÜSEYİNLİ: 20 BİN ŞEHİD VERDİK AMA TEMİZ AZERBAYCAN’I KAZANDIK

Hasal Celal Güzel’den sonra kürsüye gelen Azerbaycan milli kahramanı İbad Hüseyinli, “Karabağ savaşında binlerce vatandaşımızı kaybettik 20 binden fazla şehidimiz var. Ama biz çok önemli bir şey kazandık. Ermenilerden arınmış temiz Azerbaycan’ı kazandık. Eğer biz bu savaşa girişmeseydik, bugün Azerbaycan’ın en önemli yerlerinde, en önemli kurumlarında Ermeniler hakim olurdu. Bu açıdan olumlu olmuştur” dedi.

DÜNYANIN HER YERİNDEN GELEN ERMENİ KATİLLERLE SAVAŞTIK

“Bizim savaştığımız Ermeniler, dünyanın her yerinden gelen yabancı lejyonerlerdi. Hepsi profesyonel savaşçıydı, katildi” diyen Hüseyinli, “Ben orduda istihbarat başkanıydım. Ben askerlerime önce Türk kimdir onu öğretirdim. Türk silah demektir, Türk, altın demektir diye öğretirdim. O bilinçle savaşır ve başarılı olurduk” şeklinde bilgi verdi. Türklerde asıl kahramanların analar olduğunu belirten Hüseyinli, “Çünkü onlar çocuklarını doğurur, büyütür, sonra vatana kurban ederler” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ; AKILLA, BİLİMLE KAZANMA ZAMANIDIR

Ermenilerin başına 12 milyon dolar ödül koydukları İbad Hüseyinli, konferans sonrasında arkadaşımıza özel açıklamalarda bulundu. Karabağ’ın bir gün mutlaka geri alınacağını savunan Hüseyinli, “Bunun için mutlaka savaşmak gerekmiyor. Öncelikle çocuklarımızı bilinçli ve vatansever yetiştirmeliyiz. 

Düşman bilmeli ki, bu vatansever millet ayağa kalkarsa bizi siler. Yani sadece savaşmakla toprak kazanılmaz. Sadece yeniden kalkıp gidip savaşalım, nüfusumuz kırılsın ama topraklarımızı geri alalım diye düşünmek doğru değil. Zaman savaş meydanında savaşmak değil, akılla, bilimle savaş kazanma zamanıdır. Her yönden hazırlanmadan girilen bir savaş hüsranla sonuçlanır” diye konuştu.

ERMENİLERİN ARKASINDA BÜYÜK DEVLETLER VAR

“Düşmanı iyi tanımak lazım. Düşmanın arkasında hangi güçler var bunu bilmek lazım” diyen İbad Hüseyinli, “Düşmanımızın arkasında Rusya, Fransa, ABD gibi büyük devletler var. 

Onun için çok iyi hazırlanmak lazım. Bunu okullarda gençlerimize hem bilimi hem de vatan sevgisini öğreterek başarabiliriz. Bunu yaşabilirsek zaten düşman işgal ettiği toprakları kendisi terk etmek isteyecektir” dedi.

Yeni nesilde belli bir uyanış olmakla birlikte, gençlerin durumunu pek beğenmediğini aktaran Hüseyinli, “Eğer Türk dünyasının birliğini sağlayabilirsek başarılı oluruz. Herkes kendisini, ailesini sevdiği gibi Türklüğü de sevmelidir. 

Eğer milletimiz savaşmaya hazır olsa, bugünkü imkânlarımızla Karabağ’ı biz bir gün içinde geri alabiliriz. Karabağ çok büyük bir yer değildir. Ordumuz girse, bir günde diğer tarafına varır” şeklinde konuştu.

MELKONYAN ÖLDÜKTEN SONRA ERMENİLERİN SİLAHLARI SUSTU

Asala kurucusu Monte Melkonyan’ı öldürdükten sonra Ermenilerin bir daha saldırmadığını, hatta uzun süre tek bir atış dahi yapamadığını kaydeden Hüseyinli, Monte Melkonyan’ın adıyla kurulan fonda para toplayan Ermenilerin başına 12 milyon dolar ödül koyduğunu söyledi.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.