Sosyal Medya

Güncel

Özgecan'ın babasından Ali Tezel'e yanıt gecikmedi

Özgecan'ın babası Mehmet Aslan, Ali Tezel'in "Özgecan Alevi olduğu için hükümet cezaneye katılmadı" iddiasına canlı yayında yanıt verdi.Türkiye'yi sarsan vahşetin kurbanı olanÖzgecan'ın babası Mehmet Aslan A Haber'de Sevilay Yükselir'e konuştu. Canlı yayına telefonla bağlanan acılı baba medyada yer alan yorumları eleştirerek "konuyu başka yönlere çekmesin kimse, bizi acımızla bıraksınlar" dedi.

Millet gazetesi yazarı Ali Tezel'in iddiasını hatırlatan Sevilay Yükselir, Mehmet Aslan'a ne düşündüğünü sordu. Tezel, Özgecan'ın Alevi olduğunu, tecavüzcü şahsın ise Sünni olduğunu vurgulayarak, hükümetin bu nedenle cenazeye katılmadığını iddia etmişti. Tezel'in iddiasının sorulması üzerine "devlet büyüklerinin" kendisini arayarak üzüntülerini sunduğunu kaydeden Aslan, "İnsanların neyi söyleyip neyi söylemediği, hangi düşüncenin nereye varmak istediği beni ilgilendirmiyor." dedi.

Baba Mehmet Aslan şöyle dedi:

Devlet büyükülerim beni arayarak başsağlığı ve üzüntülerini ifade etmişlerdir. İnsanların neyi söyleyip neyi söylemediği, hangi düşüncenin nereye varmak istediği beni ilgilendirmiyor. Bunların hepsinden azadeyim ben. Biz dört duvar arasında acımı yaşarken, dünyanın her yerinden yanımıza gelerek bize taziyede bulunan, ülkenin her yönünden gelen onbinlerce yüzbinlerce insan oldu. Ben bu yüksek gönüle sahip insanların önünde hürmetle eğiliyorum.

KAYNAK: İnternethaber 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.