Sosyal Medya

Güncel

Sebahat Tuncel ABD sorusuna cevap veremedi

HDP milletvekili Sebahat Tuncel, bir gazetecinin ABD'nin Kürtlere silah yardımıyla ilgili sorduğu soru karşısında zor durumda kaldı. Tuncel "Bunu isterseniz toplantı bittikten sonra baş başa konuşalım" dedi.HDP'li Sebahat Tuncel, bir gazetecinin ABD'nin Kürtlere silah yardımıyla ilgili sorduğu soru karşısında zor durumda kaldı.

HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ile Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel, İstiklal Caddesi'ndeki Divriği Kültür Derneği'nde, 15-16 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek Halkların Demokratik Kongresi'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

IŞİD SORUSU ZOR DURUMDA BIRAKTI

Tuncel, bir gazetecinin, "PKK, on binlerce insanı öldüren ABD'den silah yardımı istedi. Buna ne diyorsunuz?" sorusu üzerine, "IŞİD orada ağır silahlarla saldırıyor. Kürtlerin eşit şartlarda savaşmak içim yardım istemesini çelişki olarak görmüyorum. IŞİD'e karşı eşit savaşmak, oradaki halkların yaşam güvencesi için normal bir durum" değerlendirmesini yaptı.

TUNCEL'DEN GAZETECİYE: İSTERSENİZ BAŞ BAŞA KONUŞALIM

Tuncel, aynı gazetecinin, "Hem IŞİD'e ABD silah verdi diyorsunuz, hem de ABD'den silah istiyorsunuz" ifadeleri üzerine, "Bunu isterseniz toplantı bittikten sonra baş başa konuşalım" dedi.

YENİŞAFAK
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.