Sosyal Medya

Dünya

TİKA’dan Gazze’ye insani yardım

12 TIR’dan oluşan ikinci yardım konvoyu yarın İsrail’den yola çıkarıyor.Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Filistin Koordinatörü Kürşat Mahmat, yaptığı açıklamada, “İsrail’in Gazze’ye saldırılarının başladığı ilk günden itibaren TİKA olarak kardeş Filistin halkına desteği hemen başlamıştı. Özellikle Gazze’deki TİKA ofisimiz çok ciddi fedakarlıklar göstererek çeşitli gıda malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı'' dedi.

 ''İlk partide 20 TIR’dan oluşan yardımlarımız Kudüs ve çevresindeki şehirlerde temin edilerek Gazze’ye nakledildi'' diyen Mahmat, ''Bu yardımlar, Gazze’deki Sosyal İşler Bakanlığıyla işbirliği halinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Şuan Türkiye Cumhuriyeti adına sürdürülen yardım çalışmalarının ikinci aşamasındayız. Hazırlanan tırlar, inşallah bu hafta Gazze’ye peyderpey ulaşacak" diye konuştu.

Mahmat, Gazze'ye ulaştırılacak yardım malzemelerinin ağırlıklı olarak balık konservesi ve hijyen malzemelerden oluştuğunu belirtti.

Hazırlanan yardım malzemeleri yüklemesi tamamlandıktan sonra İsrail'in Gazze sınırındaki Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye ulaştırılacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.