Sosyal Medya

Bilim Teknoloji

Twitter'dan ilk resmi açıklama geldi!

Twitter geçen Cuma gününden bu yana yaşanan erişim yasağıyla ilgili olarak ilk resmi açıklamasını yaptı.Bakan Yıldırım'ın şikayet ettiği @hırsızaoyyok hesabı askıya alındı. Twitter ardından Türkiye'ye bu hesapla ilgili olarak dava açtı. Dava @hırsızaoyyok hesabının tekrar erişime açılması için açıldı.

Kurum adına açıklama yapan Twitter’ın Genel Hukuk Danışmanı Vijaya Gadde Blog.twitter.com üzerinden yaptığı açıklamasında kurum Türkiye’de Twitter’a yaşanan erişim kısıtlamasının yasal bir dayanağı olmadığını söyledi. Gadde aynı zamanda açıklamasında erişim engellemesi süreci boyunca hiçbir IP adresi veya mail adresinin hükümetle paylaşılmayacağı söyledi. Açıklama şöyle devam ediyor:

Bugün avukatımız Twitter erişim yasağının kaldırılması için bir dava açtı. Twitter'a Türkiye'de erişimin engellenmesi 3 tane mahkeme kararına dayanıyor. Bu üç mahkeme kararının ikisi bizim de kurallarımıza da karşı gelen hesaplardan oluşuyor. Bu hesapları zaten askıya aldık. Üzerinde uzlaşamadığımız hesap eski bir Türk bakanı yolsuzlukla suçlayan bir hesap. Bu bizde bazı endişelere neden oldu. Politik ifade özellikle bir yolsuzluğu dillendiriyorsa bizim için çok önemlidir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.