Sosyal Medya

Güncel

Cumhurbaşkanı Gül de dinlenmiş

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisinin de ortam dinlemesi yöntemiyle Çankaya Köşkü dışında dinlendiğini açıkladı. Gül, dinlendiği bilgisini de kendisine Başbakan Erdoğan'ın verdiğini söylediCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ortam dinlemesi yöntemiyle dinlendiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin dinlemeler konusundaki sorusunu cevaplarken, "Benim makamım ve odalarımla ilgili böyle bir şey söz konusu değil. Onlarla ilgili günlük çok düzenli tedbirler alınır. Ama bazı ortam dinlemelerinin olduğunu doğrusu Sayın Başbakan bana da söyledi" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Polonya Cumhurbaşkanı Komorowski ile biraraya geldiklerini ve çeşitli konuları görüştüklerini belirterek, "Türkiye olarak Ukrayna'nın siyasi birliğinin, egemenliğinin, toprak bütünlüğünün zedelenmeden korunmasını ve Kırım'daki gerginliğin sükunetle çözülmesinin doğru olduğu düşüncemizi paylaştım" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Gül'ün gündemdeki konularla ilgili açıklamalarından başlıklar şöyle: "Türkiye, Ukrayna ve Rusya ile Karadeniz'de komşu olan üç ülkeyiz. Dolayısıyla bölgemizdeki istikrar, güvenlik, gelişmeler hepimizi birinci derecede ilgilendirmektedir. Türkiye olup bitenleri yakından aktif bir şekilde takip etmektedir. Nitekim Ukrayna'da parlamento yönetim değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanımızı gönderdik ve ilk giden ve temas kuranlardan birisi olduk"

"Bu olayların daha çok gerginlik taşımadan görüşmelerle ve diyalogla neticelenmesini Türkiye olarak da arzu ediyoruz, ediyoruz. Çünkü yeni bir soğuk savaş döneminin, ikinci bir soğuk savaş döneminin başlaması herkes için de tehlikelidir. Ve hiç kimsenin de çıkarına değildir. Bundan muhakkak kaçınmak gerekir. Bunun içinde uluslararası hukuka riayet etmek şarttır"

"Türkiye'nin gündeminde olan önemli konularla ilgili daha önce de DDK'ya talimat verip, o konularla ilgili çalışmalar yaptırtmıştım. Onlar bitince de kamuoyuyla paylaşılmıştı. Kamouyu tarafından çok büyük takdirle karşılanmıştı"

"Gördüğünüz gibi hepimiz yaşıyoruz. Gerek telefon dinlemeleri, gerek yolsuzluklar, gerek imar rantları, gerek bürokrasinin temeli olan meslek memurlarının yetiştirilmesi ile ilgili konular çok tartışılıyor. Dolayısıyla bu konularla ilgili de DDK'ya talimat verdim. Çalışmalar yapmaları, hukukumuzu gözden geçirmeleri, gerekirse kuralları incelemeleri, noksanlıklar, eksiklikler var mı, bunlarla ilgili ne tip tedbirler alınmalı, gerekirse ne tip yasalar çıkmalı, ne tip kurallar ortaya konmalı ki, bu şikayetlerden kurtulabilelim ve bunlar yaşanmasın. Bununla ilgili yapılan çalışmalar"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.