Sosyal Medya

Sağlık

Muharrem'in ölümünde 'görev kusuru var'

Van'da bir buçuk yaşındaki Muharrem'in ölümüyle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, iki görevliye disiplin cezası verildiğini, görev yerlerinin değiştirileceğini duyurdu.Van'ın Gürpınar ilçesindeki bir mezrada hastalanan ve ambulans gelmediği için hayatını kaybeden bir buçuk yaşındaki Muharrem'in ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamasında, Van 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli bir Acil Tıp Teknisyeni ile 112 hekiminin görev kusuru bulunduğunu duyurdu.

Açıklamada, "İlgili kişiler hakkında gerekli disiplin cezalarının verilmesi ve görev yerlerinin değiştirilmesine karar verilmiştir" denildi.

Ayrıca Jandarma Karakolu ile İl Özel İdare Şantiye görevlileri hakkında gerekli incelemenin yapılması için raporun bir örneğinin Van Valiliğine gönderildiği belirtildi. 

Babası çuvalda taşımıştı

Türkiye, olayı, baba Abdülvahap Taş'ın, ölen oğlu Muharrem'in cesedini sırtında taşıdığı görüntülerle öğrenmişti.

Hasta oğlu Muharrem için, Gürpınar'ın Çeli mezrasından yetkilileri arayan ancak ambulans ya da helikopter gelmeyince oğlunu hastaneye götüremeyen Taş, ölen oğlunun cesedini çuvalla taşıyarak Van'ın merkezine götürmüştü. Al Jazeera'ye konuşan Abdülvahap Taş, ihmal nedeniyle yetkilileri suçlamıştı.

Van Valisi Aydın Nezih Doğan da, "olayın hiçbir izahı yok" ifadesini kullanmıştı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.