Sosyal Medya

Coğrafyamız

Sisi destekçileri bölündü

Mısır’da Muhammed Mursi’yi deviren 3 Temmuz darbesinde önemli bir rol üstlenen gençlik hareketi Temerrüd’ün genel kurulunda kavga çıktı.Kavganın sebebi hareket içerisinde önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimin destekleneceği konusunda yaşanan bölünme.

Temerrüd Hareketi içerisindeki tartışmalar, Nasırcı eğilimiyle bilinen eski Cumhurbaşkanı adayı Hamdin Sabbahi'nin adaylığını açıklamasıyla başladı. Temerrüd Hareketi liderlerinden bazıları Sabbahi’yi destekleyeceklerini ilan etti. Ardından Hareketin kurucusu Mahmud Bedr, Sabbahi’yi destekleyen liderlerin adaylığının dondurulduğunu açıkladı. Bu derin bir çatlak anlamına geliyordu.

Hareketin kurucusu Mahmud Bedr, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi’yi destekleyeceklerini açıklamıştı.

Bedr genel kurulda da yaptığı konuşmada “Temerrüd Hareketi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdulfettah Sisi’yi destekleyecektir.” dedi.

Hareketin üyesi İslam İsavi, Mahmud Bedr’e tepki göstererek “Kurul Sisi’ye destek projesine dönüştü. O daha kendisini aday göstermedi bile. Ben bu kurulu tanımıyorum.” dedi.

Bazı üyeler Sisi’ye karşı olmalarından dolayı genel kurul salonuna alınmadıklarını iddia etti.

Temerrüd Hareketi Genel Kurul'un ardından bir kaç hafta içinde siyasi partiye dönüşeceğini ilan etti.

Ama hareket içerisindeki problemler ve kopmalara bakılırsa yeni partinin doğuşu zor olacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.