Sosyal Medya

Güncel

Abdurrahman Dilipak Kovid-19'a yeni isim verdi: Grip’19 felaketi

Pandemi ve aşılama sürecine sık sık eleştirel yazılar kaleme alan Abdurrahman Dilipak, Kovid-19'a yeni isim verdi. Dilipak, koronavirüse "Grip'19" diyerek, gripten farksız olduğuna vurgu yaptı.Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında Koronavirüs salgını ve Afganistan konularını ele aldı. Kovid-19'a 'Grip'19' diyen Dilipak, "hepimiz meçhul elin boynuna tasma, yüzüne maske taktığı "HumanBirey Gender’lere" dönüştürüldük" dedi.

Dilipak aynı zamanda Afganistan'ın Türkiye için önemine değindi. Batılı devletlerin Afganistan'ı Lityum yatağı olarak gördüğünü belirten Abdurrahman Dilipak, "İktidar neden Afganistan'ı sadece Taliban ve göçmen ülkesi olarak görüyor? diye sordu.

Abdurrahman Dilipak'ın bugünkü köşe yazısında ilgili bölüm şu şekilde:

"Şu siyaset ve Grip’19 süreci, alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti için büyük bir felakete dönüştü. Uluslararası sistemin kuyruğuna takılıp savrulduk, tam da Time dergisindeki meçhul elin boynuna tasma, yüzüne maske taktığı HumanBirey Gender’lere dönüştürüldük. İnsanın elinde de tasmalı ve maskeli köpeğin tasmasını hatırlayın!

 

Hele şu göçmen ve mesela Afganistan konusundaki tartışmalara bakıyorum da!? Hani biz kardeştik. Hani kederler paylaşıldıça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalırdı. Hani insan hakları vardı! Hani ABD Irak’a demokrasi getiriyordu. Laikliği ve demokrasiyi korumak için darbe yapıyorlardı. Taliban ne? Talebeler değil mi, SSCB’ye karşı direnişte şehid olanların çocuklarının eğitim kampındaki talebeler değil mi Taliban. El Kaide cihad için gelen diğer ülke Müslümanlarının oryantasyon ve rehberlik, danışma merkezi değil mi idi! Afgan halkı genelde Sufi gelenekten gelen bir halk değil mi idi? Peki Doğusu Pakistan, Batısı İran, Kuzeyi Horasan, Türkiye kardeş, peki ABD destekli Vehhabiler niçin ve nasıl bu işe karıştı. Burnumuzun dibindeki Çeçenya nasıl Rusya’nın kontrolüne geçti.

Batılıların tek dertleri, dünyanın Lityum rezervinin %98’ine sahip ülkedeki bu maden yataklarını ele geçirmek ve bu koridoru kontrol etmek.. Lityum rezervleri çok önemli, çünkü GreatReset projesindeki otonom sistemlerin tamamı, uzun ömürlü pillere muhtaç. Peki Almanya’ya yurttaşlarını işçi olarak gönderen Türkiye niye Afganistan’ı sadece Taliban ve göçmen ülkesi olarak görüyor ya da bize böyle gösteriyorlar. İktidar çevreleri, mediası ya da muhalefet ya da akademi bu konuda ne diyor!?

 

Peki, madem ortada dini bir hassasiyet var, bu işte Diyanet nerede? Cemaat nerede. Bizim işadamları, STK’lar nerede. Doğusunda D8 üyesi Pakistan, batısında D8 üyesi İran, bir adım sonrasında Türkiye.. Bizler Afganistan’daki durumla ilgili hangi seviyede bir ilgi ve bilgiye sahibiz. Halimiz utanç verici!"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.