Sosyal Medya

Tercüme Haber

Tercüme Haber: İsrail mafyası faaliyetlerini BAE'ye kaydırıyor

İsrail polisinin verdiği bilgiye göre, kendilerini iş adamları olarak tanıtan suç şebekeleri, faaliyetlerini BAE'ye kaydırıyor.İsrailli bir yayın kuruluşunun bildirdiğine göre, kendilerini iş adamı olarak tanıtan İsrailli mafya liderleri, faaliyetlerini BAE'ye kaydırmaya başladı.

Üst düzey bir İsrailli polis memurundan alıntı yapan Kanal 12, ajanlar aracılığıyla faaliyet gösteren mafya liderlerini on milyonlarca dolarlık anlaşmaları tamamlama maksadıyla BAE’ye seyahat ettiklerini bildirdi.

Polis memuru, bu suçlular "kendilerini İsrailli işadamları olarak tanıtıyorlar ve tehlikeli suçlular oldukları gerçeğini gizliyorlar" dedi.

Bu suçluların kokain, uyuşturucu ticareti ve kara para aklama ile uğraşırken Dubai'de gayrimenkule, yiyecek ve otel projelerine yatırım yaparak, bunu da suç teşkil eden eylemleri için bir örtü olarak kullandıklarını bildirdi.

İsrail polisi söz konusu mafya gruplarının, BAE'deki faaliyetleri hakkında topladığı bilgiye bakılırsa, suç şebekeleri Dubai'de yüz milyonlarca doları aklamayı planlıyor.

Polis memuru, suçluların uyuşturucu kaçakçılığı yaparken Dubai'de yakalanması halinde ölüm cezasına çarptırılmadıkları takdirde hapishanelerde uzun süre kalabilecekleri ve kendi örgütlerini orada da kurabilecekleri konusunda uyardı.

Eylül ayı ortasında BAE ile İsrail arasında normalleşme anlaşmasının imzalanmasının ardından, her iki ülke arasında günlük uçuşların yanı sıra farklı alanlarda da birçok işbirliği anlaşması imzalanmıştı.

*Kaynak: The Middle East Monitor Haber Ajansı

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.