Sosyal Medya

Güncel

İtalya'da Koronavirüs'e Karşı Kur'an-ı Kerim Okundu

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya'nın Carpi kentinde 'Salgına karşı birlikte dua ediyoruz' etkinliği düzenlendi.‬ İmam Murad Selmi, Kuran-ı Kerim'den Âl-i İmrân Suresi’nden ayetler okuyarak, salgının son bulması için dua etti.Koronavirüs salgınının en çok etkilediği İtalya’da salgından kurtulmak ve halkın moralini yükseltmek için her dini temsil eden din adamları bir araya geldi. İtalya’nın Carpi kentinde gerçekleşen etkinlikte Belediye Başkanı Alberto Bellelli’de hazır bulundu. Salgına karşı bir araya gelen din adamları kentin şehitler meydanı olan olarak bilinen Martiri Meydanı’nda dua etti.
 
KORKUNÇ VİRÜSE KARŞI HEP BİRLİKTE DUA EDİYORUZ
 
Belediye Başkanı Alberto Bellelli, “Bugün salgının bizi zorladığı acı deneyimleri yaşıyoruz. Dini ve kültürel duyarlılığa sahip bir toplulukla dua ediyoruz. Haftalardır bu korkunç virüse karşı ellerinden geleni yapan tüm çalışanlar yalnız değilsiniz” dedi.
 
VİRÜSÜN SON BULMASI İÇİN AL İMRAN SURESİ OKUDU
 
Virüsün kurbanlarını hatırlamak ve salgının en kısa zamanda durmasını temenni etmek için Carpi kenti Martiri Meydan'nın bulunan Saat Kulesi önündeki etkinlikte imam Mourad Selmi Kuran-ı Kerim'den Al İmran suresini okuyarak, salgının son bulması için dua etti. İmam Selmi “Biz Müslümanlar bu sevgili toprakların ayrılmaz bir parçasıyız, bu hastalık için Allah'a dua ediyoruz’ dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.