Sosyal Medya

İz Bırakan Replikler

Önemli olan ne kadar güçlü olduğun değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilmektir

Rocky serisi Sylvester Stallone’yi dünya çapında üne taşıyan sinema tarihinin en önemli film serilerinden biri olurken, 1976 yılında çekilen serinin ilk filmi Rocky’den 2018 yılındaki Creed II filmine kadar toplam 8 filmden oluşmaktadır. Sylvester Stallone Rocky senaryosunu 1975 yılında Ohio’da yapılan Muhammed Ali-Chuck Wepner maçını canlı olarak izledikten sonra yazmıştır.Filmin 4. serisinde Rocky'nin oğlu ile arasında geçen diyalog sahnesi, adeta seyirci için bir hayat dersidir:

Dünya her zaman güllük gülistanlık değildir. Acımasız ve kötü bir yerdir. Ne kadar güçlü olduğun önemli değil. Eğer dünyaya izin verirsen, seni dizlerinin üzerine çökertir ve sonsuza kadar öyle kalmana sebep olur.

Sen, ben, hiç kimse hayat kadar güçlü darbe vuramayız. Ama önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değil. Önemli olan o darbeyi yedikten sonra ileriye doğru devam edip etmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey.
 
Simdi ne hak ettiğini biliyorsan hak ettiğin şeyi al. Ama o darbeleri almaya hazır olmalısın ve birilerini suçlayıp istediğim yere gelemedim. Sebebi oydu veya buydu ya da her hangi bir şeydi diyemezsin. Bunu korkaklar yapar ve bu sen değilsin. Sen bundan daha iyisin.
 
Kendine inanmaya başlayana kadar kendine ait bir hayatın olmayacak.
 
Önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değildir. Önemli olan darbeyi yedikten sonra, ileriye doğru gidip gitmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey.
 
Başarı, ulaşılabilecek liman, son durak veya varış noktası değil; sürekli olarak mücadele etmek , ayakta kalıp yoluna devam etmektir…

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');