Sosyal Medya

Güncel

Tuzla'da fabrika yangınına müdahale edilirken patlama meydana geldi:Yaralılar var

İstanbul Tuzla'da, kimyasal maddelerin üretildiği fabrikada çıkan yangın devam ediyor. Kontrol altına alındığı söyleyen yangın nedeniyle fabrikada patlama meydana geldi. Patlamada yaralananlar olduğu belirtildi.İstanbul'un Tuzla ilçesi Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren Ema Kimya Sistemleri-Huntsmann'a ait fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 

Yangın nedeniyle olay yerine Tuzla ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangın fabrika otoparkında bulunan araçlara da sıçradı.

 

Rüzgar nedeniyle de yangına güçlükle müdahale eden itfaiye ekipleri, yoğun çabanın ardından yangını kısmen kontrol altına aldı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, yangında yaralı veya can kaybının olmadığını belirterek, "Yangına 52 araç 138 personelle müdahale yapılıyor. Diğer fabrikalara sirayet önlenmeye çalışılıyor. Kimyasal malzemeler nedeniyle ara sıra patlamalar oluyor" dedi.

"HİÇBİR YERE SİRAYET ETMEDİ"

Karahan, "Herhangi bir sirayet söz konusu değil, ormana ya da başka fabrikaya. 5-6 saat sonra tamamen kontrol altına alınır, soğutma işlemi de dahil. Çok büyük bir alanda kurulu fabrika. Her yerinin soğutulması gerekiyor. 3-4 arkadaşımızda dumandan etkilenme oldu, ayakta tedavi edildiler" diye konuştu.

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.