Sosyal Medya

Sri Lanka'da intihar bombacılarının görüntüleri ortaya çıktı

Paskalya Yortusu sırasında yaşanan terör saldırılarının ardından Sri Lanka hükümeti "İlk bulgulara göre terör saldırılarının Yeni Zelanda'daki cami saldırısına misilleme olduğunu düşünüyoruz" açıklaması yaptı. Terör saldırısını gerçekleştiren intihar bombacılarının, saldırıdan önceki görüntüleri de ortaya çıktı.Sri Lanka'da Paskalya Yortusu sırasında yaşanan korkunç terör saldırılarının ardından Sri Lanka hükümetinden yeni açıklamalar, gelmeye devam ediyor. 
 
Terör saldırıyla ilgili inceleme ve soruşturma kapsamında çok sayıda şüpheli gözaltına alınırken, bugün Sri Lanka hükümeti bir açıklama yaptı. Sri Lanka Savunma Bakanı Ruwan Wijewardene "Yaptığımız soruşturma kapsamında ilk bulgulara göre bu terör olayının Yeni Zelanda’daki cami saldırısına misilleme olduğunu düşünüyoruz. Bu saldırı JMI ile birlikte Ulusal Tevhid Cemaati isimli örgüt tarafından gerçekleştirildi" dedi.

19-04/23/ana-manset-1556012752.jpg

19-04/23/ana-manset-1556012781.jpg


Öte yandan Sri Lanka hükümeti, intihar bombacılarının saldırıların yapıldığı kilise ve otellere giderken çekilmiş görüntüleri de paylaştı.

19-04/23/ana-manset-1556013267.jpg

NE OLMUŞTU?
 
Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar gerçekleştirilmişti.
 
Saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogo'da da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.
 
Sri Lanka makamları, saldırılarda 310 kişinin hayatını kaybettiğini, 500'den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı. Saldırılarda, Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş da yaşamını yitirmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.