Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni başdanışman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na Prof. Dr. Vedat Bilgin atandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni başdanışman daha atadı.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Prof. Dr. Vedat Bigin atandı. Söz konusu atama Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince yapıldı.
 
VEDAT BİLGİN KİMDİR?
Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na atanan Prof. Dr. Vedat Bilgin, 1954 yılında Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde doğdu. Bilgin, ilk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde bitirirken 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini dereceye tamamlayan Vedat Bilgin, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisans ve doktora çalışmaları gerçekleştirdi.
 
Gazi Üniversitesi İİB Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulunan Bilgin, 25 ve 26. Dönemde genel seçimlerde AK Parti'den Ankara Milletvekili seçildi.
 
Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.