Sosyal Medya

Güncel

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı... Kentin batı ilçelerinde sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle araç sürücüleri trafikte güçlükle ilerleyebildi. Meteoroloji ise bir kez daha yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul'un batı çevrelerinde öğleye kadar yoğun kar yağışı bekleniyor...İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinin (AKOM) uyarısının ardından kentte kar yağışı başladı.
 
İstanbul'un batı ilçelerinde sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan yağış nedeniyle araç sürücüleri trafikte güçlükle ilerleyebildi.

19-01/04/20190104_2_34245934_40418621.jpg


AKOM ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük bölümünün Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına girdiği belirtilmişti.
 
İstanbul'da tipi şeklinde yoğun kar yağışının özellikle Çatalca, Silivri, Arnavutköy ve Büyükçekmece gibi batı ilçelerinde etkili olacağı duyurulmuştu.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
 
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, çok bulutlu havanın hakim olacağı bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek.
 
Yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen bölgede, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul'un batı çevrelerinde öğle saatlerine kadar yoğun kar bekleniyor.
 
Bölgede sıcaklıkların 2 ila 6 derece azalacağı, rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
Vatandaşların, kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.