Sosyal Medya

Yakup Köse herkesin aklındaki soruyu sordu: AK Parti'ye operasyon mu çekiliyor?

Star yazarı Yakup Köse, köşesinde 3 habere yer vererek, haberlerin 28 Şubat döneminde yaşananları hatırlattığını savundu. Yakup Köse, "Neler oluyor' diye mi sorsam yoksa 'Bu ortam nasıl oluştu' diye mi… Veyahut 'AK Parti’ye operasyon mu çekiliyor' diye mi…Bu suallerle birlikte düşünülmesi gereken soru: Nerede hata yapıldı?" diye yazdı.Yakup Köse'nin köşesinde yer verdiği söz konusu 3 haber şöyle: "
 
Haber 1: Anaokulu çocukları için düzenlenen gezide yapılan cami ziyaretinin soru önergesi olarak Meclis'e taşınmasının ardından, Mimar Sinan Anaokulu Müdür Vekili İlkay Çiçekli görevden alındı. 
 
Haber 2: İzmir'in Selçuk ilçesinde 10 Kasım'da düzenlenen anma törenlerine katılmayan imam hakkında soruşturma başlatıldı. 
 
Haber 3: Edirne'de 10 Kasım törenlerinin yapıldığı alandan geçerken "bu bir kıyamdır" dediği için polis tarafından gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan, geçtiğimiz gün de adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Emine Şahin’in annesi Pembe Çelik, kızı gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı. "
 
Yazının Tamamı
 

 

Haber 1: Cumhuriyet Halk Partisi’nin varoluş sebebinin gereği olarak Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat’ın Turhal ilçesinde anaokulu çocukları için düzenlenen gezide yapılan cami ziyaretini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi olarak taşıyor. Akabinde de geziyi düzenleyen Mimar Sinan Anaokulu Müdür Vekili İlkay Çiçekli’nin görevden alındığı haberi geliyor. Henüz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama yapılmadı. 

Haber 2: İzmir'in Selçuk ilçesinde 10 Kasım'da düzenlenen anma törenlerine katılmayan imam hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı başlatan Selçuk İlçe Müftüsü Hasan Kırkan! Anma törenine katılmayan imama gönderdiği yazıda işgüzar Müftü imamın törene mazeretsiz katılmadığını tespit ettiğini, biraz da tehditkâr bir üslupla bildirmiş: “10 Kasım Mustafa Kemal ATATÜRK'ü Anma Günü" Programına ilgi (a) ve (b) talimatlara rağmen mazeretsiz katılmadığınız tespit edilmiştir. Bu itibarla; bundan böyle verilen talimatlara harfiyen uymanızı, memuriyet sorumluluğu ve bilinci içinde hareket etmenizi, aksi takdirde hakkınızda yasal işlem başlatılacağının bilinmesini önemle rica ederim.”  

Müftü Hasan’ı tebrik ederim, emri altındaki birisinin ‘mazeretsiz’ olduğunu tespit etmek müthiş feraset gerektirir! 

Haber 3: Edirne'de 10 Kasım törenlerinin yapıldığı alandan geçerken "bu bir kıyamdır" dediği için polis tarafından gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan, geçtiğimiz gün de adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Emine Şahin’in annesi Pembe Çelik, kızı gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı. 

İstanbul’da bir alışveriş merkezinde (Outlet Park AVM) asgari ücretle ‘Temizlik Görevlisi’ olarak çalışan Pembe Çelik, her sabah yaptığı gibi işine gitti ve mesaisine başladı. Ancak aynı günün akşamında işine son verildi. 

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Çelik “Zorluklarla iş buldum. İki senedir alıştığım işimde çalışıyordum. ‘Senin işinden memnunuz, o yönde hiçbir sıkıntı yok’ dediler. Sabah işe başladım. Akşama çıkartıldım. Kızım Emine'yi gerekçe göstererek; ‘Bizi zorda bırakma' ifadesini kullandılar” dedi. 

Yanlış anlamayın, sizlerle paylaştığım 3 haber 20 yıl öncesine yani 28 Şubat dönemine ait değil. Hepsi taptaze, dumanı üzerinden haberler. Daha kırkı çıkmayan haberler! 

“Neler oluyor” diye mi sorsam yoksa “Bu ortam nasıl oluştu” diye mi… 

Veyahut “AK Parti’ye operasyon mu çekiliyor” diye mi… 

Bu suallerle birlikte düşünülmesi gereken soru: Nerede hata yapıldı? 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');