Sosyal Medya

Al Jazeera: Suudi Arabistan, Kaşıkçı ailesine kan parası ödeyebilir!

Dünyaca ünlü kanal, Riyad yönetiminin Kaşıkçı ailesine kan parası veya tazminat verebileceğini bildiriyor. Ülkenin kritik kenti El Kasım'a giden Kral Selman ise, parasızlıktan hapse giren mahkumlara af getirdi. Kral, 267 bin dolara kadar olan borçları ödemeye hazırlanıyor.Al Jazeera, gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldüren Suudi Arabistan'ın aileye kan parası veya tazminat ödeyebileceğini duyurdu.
Haberini bir Türk yetkiliye dayandıran dünyaca ünlü kanal, ayrıca İstanbul'a gelen Suuudi suikast timinin güvenlik kameralarını bozmaya çalıştığını da aktardı.
Kaşıkçı cinayetinin ardından eleştirilerin hedefinde olan Suudi Arabistan Kralı Selman ise, parasızlıktan hapse girenlere af getirdi.
Ülkedeki kritik şehirlerden Kasım'a giden Kral Selman, 267 bin dolara kadar olan borçları ödemeye hazırlanıyor.
2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayan Washington Post yazarı Kaşıkçı'nın öldüğü kısa sürede ortaya çıkmıştı.
Cinayeti günlerce inkar eden Riyad yönetimi, 20 Ekim'in ilk saatlerinde Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul etmişti.
Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğu henüz bilinmiyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');