Sosyal Medya

Güncel

Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Osmanlı cevabı: Katıksız Türk düşmanlığıdır

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözücüsü Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Osmanlı İmparatorluğu'yla ilgili sözlerini sert bir şekilde eleştirerek, "Osmanlı Devleti'ni zulümle veya zalimlikle itham etmek, sadece cahillikle izah edilemez. Osmanlı düşmanlığı, katıksız Türk düşmanlığıdır" dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önceki gün Osmanlı'yı zulüm yapmakla itham ettiği açıklamalarına yanıt veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözücüsü Bozdağ, "Osmanlı, ceddimizdir. Osmanlı, atalarımızın kurduğu en büyük ve en ihtişamlı devletlerden biridir" ifadesini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Bozdağ, şu ifadeleri kaydetti:

"Osmanlı, yalnız Kayı Boyunun değil bütün Türk boylarının devletidir. Osmanlı Devleti, tüm Türk boylarının şanını yüceltmiş ve Türk'ün adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Türk milleti, Osmanlının torunlarıdır. Türkiye Devleti de Osmanlı Devleti'nin devamıdır. Türk milleti ve Türkiye Devleti; hem Osmanlı Devleti'nin ve hem de Osmanlılar'ın mirasçısıdır."

"KATIKSIZ TÜRK DÜŞMANLIĞI"

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını iftira olarak değerlendiren Bozdağ, şöyle devam etti:

"Hükümran olduğu topraklarda Osmanlı Devleti, daima adaleti ayakta tutmuş; daima adaletle hükmetmiş ve daima adaleti yüceltmiştir. Osmanlı Devleti'ni zulümle veya zalimlikle itham etmek; sadece cahillikle izah edilemez. Osmanlı düşmanlığı, katıksız Türk düşmanlığıdır.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Osmanlı torunlarının evinde ve de onların gözlerinin içine bakarak Osmanlı'ya yaptığı iftira ve hakaretler, başta yörükler olmak üzere Türk milletinin her bir ferdine yapılmış iftira ve hakarettir. Yörükler, Osmanlıdır, Osmanlı da yörüktür."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.