Sosyal Medya

Coğrafyamız

İhvan-ı Muslimin yeni yol haritasını belirliyor

Mısır’daki İhvan teşkilatında 3 Temmuz 2013'te yaşanan darbenin ardından yeni bir yol haritası çizilmesi gündeme geldi.Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) Muhammed Muntasır müstear ismini kullanan sözcüsü "İhvan'ın örgütsel ve siyasal anlamda tarihi bir süreçten geçtiğini, bu sürecin teşkilatı 3 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen darbenin ardından karşılaştığı çeşitli zorlukları aşması için bazı yapısal değişiklikleri yapmaya zorladığını" açıkladı.

İhvan sözcüsü, "Teşkilatın içerisinde özellikle bazı konuları hakkında görüş ayrılığın bulunduğunu belirterek, söz konusu görüş ayrılığın teşkilatın içerisinde var olan “görüş çeşitliliğinden” kaynaklandığını ve mevcut yönetimin teşkilatta yer alan genç ile kıdemli üyelerin görüşlerini kavramaya çalıştığını" ifade etti.

"İhvan'ın içerisinde ayrılıkların meydana gelme olasılığın bulunmadığını" kaydeden Muntasır, prensiplerin var olduğu müddetçe İhvan'ın birliği konusunda endişelenmeye gerek olmadığını söyledi.

"Örgütün yapısı ile hareket yöntemlerinin amaca hizmet ettiğini" hatırlatan Muntasır, "Yapı ve yöntemlerin durum ve şartlara göre geliştirebileceği hatta değiştirilebileceğini" dile getirdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.