Sosyal Medya

Güncel

Nihat Hatipoğlu'na Mars ve abdest sorusu

Nihat Hatipoğlu, "Mars'taki su ile alınan abdest geçerli mi?" sorusuna gülümseyerek cevap verdi.ATV ekranlarında yayınlanan Nihat HatipoğluSorularınızı Cevaplıyor programında soruların bir soru ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nu gülümsetti.

Başta sosyal medyadan olmak üzere kendisine Mars'ta bulunan su ile ilgili sorular sorulduğuna dikkat çeken Nihat Hatipoğlu, "Mars'taki su ile alınan abdest geçerli mi?" sorusuna canlı yayında cevap verdi:

"SU VARSA ABDEST ALINABİLİR"

"Mars'ta su bulunmasından sonra sosyal medyadan Tweet'ler aldım. Bazen takılmak için soruyorlar. Hocam diyorlar 'Mars'ta su varmış. Orada abdest alsak, gusül geçerli midir?' diye. Biz gençlerin böyle şeylere takıldıklarını görüyoruz. Ben de cevap verdim, 'Gençler, laf olsun diye soruyorsunuz belki ama canınız sağ olsun. Mars'ta su bulursanız yıkanabilirsiniz gusül için. Su varsa şayet siz de Mars'a giderseniz kullanabilirsiniz ' dedim. Bazıları da 'Hocam kıble için Mars'ta nereye döneceğiz' diye sordu. Ben de dedim ki, 'Siz hele Mars'a çıkın, kıbleyi ben söylerim size. Kıble nerede? Kıble dünyada. Dünyaya dönersiniz'"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.