Sosyal Medya

Coğrafyamız

Sami Yusuf kendi ülkesinde yasaklandı!

Müslümanlar arasında oldukça sevilen bir sanatçı olan Sami Yusuf'un eserleri kendi ülkesinde yasaklandı.İran Devlet Televizyonu, konserin verildiği Nasıra şehrinde Filistinli nüfusun çoğunlukta olmasına rağmen Yusuf’u bütün kanallarda yasakladı. İran, İsrail’i tanımıyor ve İsrail’de konser veren sanatçılar ülkede istenmeyen adam ilan ediliyor.

Yasak sonrasında resmi internet sitesinde bir açıklama yapan Yusuf: ‘‘Müziğimin İran televizyonlarında ve radyolarında, Nasıra konseri nedeniyle yasaklandığını duyunca çok şaşırdım. Filistinli kardeşlerimizi mutlu edecek bir konserin İran hükümeti tarafından suç kabul edilebileceğini bilemezdim. İranlı dinleyicilerimin bir süre beni dinleyemeyecekleri için üzgünüm ama Filistin’de konser verdiğim için özür dilemeyeceğim.’‘ şeklinde konuştu.

Sami Yusuf, müslümanlar arasında popüler bir sanatçı... Ancak İran İslam Devrimi’nden sonra sanatçılara yasak konulması sık karşılaşılan bir durum. Daha önce de Farid Farjad, Darius Eghbali, Murtaza Pashaei gibi birçok sanatçının şarkılarını yasaklayan İran Devlet Televizyonu’nun son kurbanı Sami Yusuf oldu.

euronews türkçe

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.