Sosyal Medya

Makale

Beka Sorunu ve Yalancı Çoban Misali

Yerel seçimler yaklaşıyor.

Ak Parti Hükümeti yine ülkenin beka sorunu olduğu iddiasında.

Gerçekten Türkiye’nin beka sorunu var mı?

Son 20 yılda Ortadoğu’nun haritasının yeniden çizilmeye çalışıldığı, bu yeni haritada Türkiye ve diğer birçok Ortadoğu ülkesinin küçüldüğü ve yeni devletçiklerin kurgulandığı bilinen bir gerçek.

Türkiye’nin Batı kıblesinden yüz çevirdiğini, batılı müttefiklerine rağmen artık yeni ittifak arayışında olduğunu, Rusya ile hızla ittifaka doğru giden bir işbirliğini hepimiz biliyor/görüyoruz.

ABD ve NATO’lu dostlarımızın (!) bundan pek hoşlanmadığını, bu kayışı engellemek için gizli ve açık birçok yola başvurduklarını söylemeye gerek yok sanırım.

Yani özetle söyleyecek olursak; kurtlar sofrasındayız, ufak bir gaflette canımızı acıtmaya istekli bir sürü unsur var.

Tüm bunlara rağmen beka sorunundan bahsetmek için çok erken. Hele ki bu yerel seçimleri beka sorunu gibi göstermek insafsızlık ve ucuzculuk olur.

Mesela senin Adana Belediye başkanın A partisinden olsa ne olur B partisinden olsa ne olur? Hatta hiç belediye başkanı seçmesen ne olur? Nasıl bir beka sorunu yaşarız?

Eğer düşmanın varlığını bir beka sorunu olarak görüyorsanız o zaman düşmanı/beka sorunu olmayan kaç ülke gösterebilirsiniz ki?

Maalesef Ak Parti erimeye başladı. Eridikçe de ne diyeceğini şaşırdı.

Son seçimlerde kendisine oy verilmezse ülkenin beka sorunu olacağını söylüyor. Tamamen boş bir iddia değil elbet ama bu kadar da abartılı değil yani.

Ak Partide son yıllarda kötü bir huy oluştu; meydana gelen tüm olumsuzluklarda suçu hep dışarıda arıyor.

FETÖ olmasaydı Ak Parti ne diyecek hangi bahaneye sığınacaktı merak ediyorum.

Yaşanan onca olumsuzluklardan kaç tanesinde kendilerini müsebbip gördüler?

Dolar yükselir, ekonomi sarsılır, bürokratlar işi eline yüzüne bulaştırır…

Müsebbip bellidir ya FETÖ, ya ABD/Trump, ya batılı şer güçleri ya da PKK/PYD vs.

(Bu bahsedilenler masum değil elbet. Allah fırsat vermesin; yol bulduklarında neler yapabileceklerini hepimiz tahmin ediyoruz.)

Kastım şu; yaşanan onca olumsuzlukta Ak Parti Hükümetinin/Erdoğan’ın hiç mi hatası yok?

Onca vasıflı ve temiz kişi varken insanların önüne yetersiz veya şaibeli insanlar koyup “buna oy vermezseniz ülke elden gider” denilmesi insanın zoruna gidiyor.

Siz temiz, dürüst ve liyakat sahibi insanlar koydunuz da bu millet oy mu vermedi..!

Yalancı çoban misalini bilirsiniz; olduk olmadık zamanda yalandan “Sürüye kurt girdi!” diye bağırır. Bir gün gerçekten sürüye Kurt girer, feryat figan eder ama kimse inanmaz.

Bizden söylemesi; olduk olmadık yerde “Beka Sorunu” denilirse, yarın gerçekten de bir beka sorunu ortaya çıktığında inanacak kimse kalmaz.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.