Sosyal Medya

Makale

Gecenin Yüreği

Bembeyaz düşleri yok eden, tertemiz sevgileri katleden, bir bebeğin tebessümünü yüzünde söndüren, hayattan vicdanı çekip alan, yetimleri öksüzleri horlayan, itip kakan, aşağılayan, çocuk katilleri, savunmasız halkları acımasızca katleden , kirli eller, Siyonist eller, satılmış eller, onlara zemin hazırlayan eller, onlarla tokalaşan eller, kahrolun…

Kahrolsun gökyüzüne ulaşmayan, bencil sevdalar, iğreti aşklar…

Kahrolsun cahiliyye kabesine dönmüş yürekler…

Kahrolsun üç kuruşluk menfaat için, zalimleri dost edinip, Allah’ın dostu olmaktan vazgeçenler… cüceler, imanı güdükler…

Kahrolsun, azdırılmış şehvetlerinin, terbiye edilmemiş iç güdülerinin tapınağında, şeytana ibadet eden beyinsizler…

Bak çocuğum iyi bak tanı düşmanlarını, tanı bunları, tanı katillerini…

Bak gecenin yüreğini bombalıyorlar, paramparça ettiler yüreğini gecenin. Oluk oluk kan akıyor  diyarımda.

Bak gecenin yüreğinden yine yanık türküler geliyor, bağrı yanık, gözü yaşlı analar, geceden çıkıp geliyorlar, sevdanın ve aşkın hüznünü taşıyanlar yollarda yine… Ama unutma anam, bacım, kardeşim, vakti gelince doğacak güneş Unutma hayat kor ateşi taşımak gibidir diyor kutlu önder… Unutma demek ki bu hayatta yanık türkülere durmakta var , ağıtlara yaslanmakta var , toprağı ve yağmuru özleyerek, ölümle sevda arasında kalarak , içine düştüğümüz tih çölünde , içimizi serinletecek ırmaklar akacak , sabırlı ol… diren…yiten sevdalarımız yeniden yeşerecek kavgaya dönecek ve o zaman kül olacak karanlıklar.

Bu bile zor değil inan , yeter ki gecenin yüreğini tutarak , kalbin bu yüce sevdanın kaygısıyla çarpsın. Bilinçli, samimi, yiğitçe aşka dursun yeter ki … Taptaze , yeniden iman etmiş, yeniden ant içmiş, yeniden(varlığım varlığına armağan olsun ey Rabbim )demiş, Allah’ı dost,Muhammedi dost,mü’minleri dost edinmiş, Allah’ın düşmanlarını düşman bilmiş, canlı ve diri İslamla tanışmış, yiğit ve onurlu ve güzel insanları sunalım fecirlere. Sıkı tutalım ellerimizi, yürekten tutunalım birbirimize.

O zaman kahrolacak tüm bencil sevdalar

O zaman kahrolacak beyaz düşleri yok eden kirli eller,

O zaman kahrolacak cüceler imanı güdükler,

O zaman kahrolacak kara çocuklara tokat atan beyaz elleri sam amcanın.

Yeter ki çözülmesin ellerimiz , kol kola olalım, doğuda batıda , yırtıp atalım ithal ulusçuluğu , kuşanalım ümmet bilincini, aşkla mayalansın kardeşliğimiz. Hadi durma aç bağrını, acısı çıksın artık yetimliğimizin.

Gözlerimizde arı bir özlemle, kalbimizde kutlu bir sevda ile uzanalım ruhumuzun aydınlığına ve ruhun tarihini unutmayalım yani söz verdiğimiz Allah’a. Bu kutlu sözleşmeyi, şu ateş altında, büyük şeytanın hegemonyası altında kalmış şehirlerde hayata geçirelim, bu kutlu sözleşmenin gereğini yapalım.

Umutlarımız çoğalsın, güneş doğsun  artık işgale uğramış yüreklerde. Artık kan dursun , sızlamasın  yüreği gecenin. Artık ölümlerin buğusu tütmesin Ortadoğuda.

Gecenin yüreğinde zincire vurulmuş sesler haykırsın.Damarlar içinde pıhtılaşmış kanlar  harekete geçsin, özgürlük türküsünü çağırsınlar. Camları buğulandıran , gözleri buğulandıran  havada adaletin  ve özgürlüğün sesleri yükselsin.

Ve sen, nar çiçeği hıncınla vur yumruğunu hayatın tam ortasına. Harlem’in kızıl oğlanı gibi. Büyük şeytanın tam kalbinin ortasına vur yumruğunu. Yürekleri parça parça edenlerin tepesine bir balyoz gibi kırmızı öfkenle vur ki zenciler ağlamasın , kara çocuklar beyazların tokadını yemesin, dünyayı kana bulayan o beyaz adamın , o timsah gözlerini çıkar, dönmüş gözlerini çıkar ki , tarihin gözyaşları dinsin.

Ateş ver tüm karanlıkları, zulmün tüm paslı kilitlerini kır , elindeki baltayla. Tüm insnlar bilsin ki , katillerin ve cellatların güçsüz olduklarını, aciz olduklarını.

Allah’ın en büyük olduğunu bilsin aciz insanlar, zavallılar.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.