Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan'dan Demirtaş'a Iğdır'da sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Iğdır'da konuştu. Erdoğan'ın hedefinde HDP'li Selahattin Demirtaş vardı.HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş arasındaki bağlama polemiğine ilişkin Erdoğan, "HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi? Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Iğdır bugün bir başka güzel. Kürt olabiliriz, Azeri olabiliriz. Kürtçe, Türkçe konuşuyor olabiliriz. Ama hep birlikte Türkiye'yiz bunu unutmamamız gerekiyor.

"MÜCADELEMİZ VARLIK-YOKLUK MÜCADELESİDİR"

Kafkasya'da, Balkanlarda yaşananları görüyorsunuz. Birliğe beraberliğe kardeşliğe vurgu yapmamızın nedeni bu işte. Son 200 yılda beraberliğimizi kaybettiğimizde bir mevziyi değil her şeyimizi kaybediyoruz. Yüreklerimizin toplu vurmasını sağlamalıyız. Bizim bu coğrafyada verdiğimiz mücadele varlık-yokluk mücadelesidir.

"HÜKÜMETE KARŞI ORTAKLIK KURMUŞLAR"

Dün Menderes için söylediklerini bugün bizim için söylüyorlar. Neden, çünkü hesapları bozuldu. Biz 12 yıldır vesayetle çarpışa çarpışa bu hale geldik. Biz bu hesabı bozduk. 2010'da anayasa değişikliğini referanduma götürerek bu hesabı milletimizle birlikte bozduk. Bugün önümüzde yine bir hesap var. Milliyetçi olan partiyle, terör örgütünün desteklediği partiyle bir arada görüyoruz. Ana muhalefet partisini, paralel yapı ile birarada görüyoruz. Bunlar bize karşı, hükümete karşı ortaklık kurmuşlar. Bunlar millete karşı ortaklık kurmuşlar. Biz millete hizmet için, onlar millete karşı olmak için ortaklık kurmuşlar.

"AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE"

Birisi siyasi Kürtçülük yapıyor, diğeri siyasi Türkçülük yapıyor. Hiç farkı yok, al birini vur ötekine. Ana muhalefet partisinin kendi partisini bırakıp eşbaşkanlık yapan parti için oy istemesinden fayda çıkar mı? Diyor ki klozetler altın kaplamaymış. Dün TRT'de canlı yayında hodri meydan dedim. Bu sabahta genel sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine bir bildiri de bulundum Cumhurbaşkanlığı külliyesine çağırdık. Gez bütün tuvaletleri bakalım bir tane altın kaplama klozet bulacak mısın? Bulursan ben görevi bırakırım, bulamazsam CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Bunların klavuzu karga. Bu iftira için mantık şu: ifitar at tutmazsa iz bırakır.

"MEKKE'YE GİTSEYDİN YA"

Pensilvanya ile Kandil'in ülkenin hayrına bir meselede biraraya gelmesi mümkün mü? Bak şimdi geldiler, çünkü 1999'da bunların hocaefendisi vardı ya kaçtı gitti Amerika'ya. Mekke'ye gitseydin ya. Küçük imamlar da kaçıyor. Dedik ya inlerine gireceğiz. Şuanda inlerine girdik. Kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

"BAR SANATÇISI GİBİ PAZARLIYORLAR"

HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi? Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit. Sizde zerre kadar nezaket varsa gelir parlamentoda konuşursunuz. Tehditlerle bir yere gelemezsiniz.

"ÇOCUKLARININ ALTINDA YARIŞ ARABALARI VAR"

Dağdakilerin İslam ile bir alakası yok. Benim kürt kardeşlerimin bunu bilmesi lazım ve bu oyunu bozması lazım. Diyanet İşleri makamına 320 bin liralık aracı layık görmeyenlerin çocuklarının altında yarış arabaları var.Artık biz eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Yeni Türkiye'de durum farklı henüz bunu onlar anlamadı. Türkiye değişiyor, dönüşüyor hak yerini buluyor.

"BU TÜR ELEŞTİRİLER YAPILMAZ"

Bizim dinimizin temsil makamında bulunan bir zata kalkıp da bu tür eleştiriler yapılmaz. Bahçeli ne diyor? Ya istifa et ya mercedes'i iade et. Neden? Beyefendinin eseri antika, eski araçlar kullanırmış. İnanın şu an o araçları bu fiyata alamazsın. Sanki mensuplarının arasında Mercedes'e binen yok.

"AHMET KAYA'YI LİNÇE TUTANLAR BUGÜN..."

HSYK'nın bir haberini okudum. Ne dedi HSYK? Artık yargıda da başörtü kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır. Daha dün sırf Kürtçe türkü okuyacağım dediği için Ahmet Kaya'yı linçe tutanlar bugün birden bire eş başkan sevdalısı oldular.

"DOĞRUYU SÖYLEMEK ZORUNDAYIM"

Merkez Bankası rezervlerini 22 milyar dolardan 122,5 milyar dolara çıkarttık. 25 banka onların döneminde iflas etti. Geldiğimizde 2002 sonunda, devletin borçlanma faizi %63'tü. Şimdi hamdolsun tek haneli rakamlarda. Ben bir cumhurbaşkanı olarak milletin tarafındayım. Doğruyu söylemek zorundayım eğer söylemezsem bu ülkedeki sorumluluktan kurtulmamız mümkün değil.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.