Sosyal Medya

Dünya

Sen önce Hıristiyanların yaptığı katliamlara bak

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko’nun, Hristiyan ülkelerin geçmişte yaptığı soykırımları görmezden gelerek, 1915 olaylarında ölen Ermeniler için “20. yüzyılın ilk soykırımı” ifadesini kullanması, Haçlı zihniyetini ve Batı dünyasının ikiyüzlülüğünü bir defa daha gözler önüne serdi.Papa Françesko’nun, Hristiyan ülkelerin geçmişte yaptığı soykırımları görmezden gelerek, 1915 olaylarında ölen Ermeniler için “20. yüzyılın ilk soykırımı” ifadesini kullanması, Hristiyan dünyasının ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Başta ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Rusya ve Almanya olmak üzere birçok Hristiyan ülke, dünyanın dört bir yanında yaptığı soykırımlar neticesinde milyonlarca kişiyi vahşice katledilmiş ve milyonlarcasını da yurdundan etmiş.

Tarihe geçen soykırımlardan bazıları şöyle;

ABD, DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA MİLYONLARCA İNSANI KATLETTİ

ABD: bu kıta keşfedildiğinde Kızılderili’lerin nüfusu 8 milyondu. Çeyrek yüzyıla yaklaşan katliamlar sonucunda yerlilerinin nüfusu 8 milyondan 22 bine indi. Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atılan atom bombaları sonucu ise 135 bin kişi öldü, milyonlarca insan da sakat kaldı. ABD son olarak Irak ve Afganistan’da yüz binlerce Müslümanı şehid etti, on binlerce Müslümana sistematik işkenceler yaptı.

İNGİLTERE, MİLYONLARCA SAVUNMASIZ KADIN VE ÇOCUĞU KATLETTİ

Aborjin’in sayısı 750 bin iken, 15 yıl süren İngiliz katliamının sonunda bu sayı 31 bine düştü. Tekstilde İngiltere ile rekabet ettikleri gerekçesiyle, 40 bin Hint çıkrık ustasının elleri, bileklerinden kesildi. Yine İngilizler Bengal bölgesinde, pirinç ekimini durdurmak için 50 bin çiftçinin parmaklarını kestiler. Amerikalılar ve İngilizler Almanlar’ın savaşı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdılar. Savunmasız insanların sığındığı Dresden kentine intikam amacıyla uygulanan bombardıman sırasında 3 bin 900 ton tahrip gücü yüksek bomba ve 200 bin napalm bombası atıldı. Bu yok etme harekatında çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldü. 

FRANSA, 1 MİLYON CEZAYİRLİYİ İŞKENCE İLE SOYKIRIMA TABİ TUTTU

Fransızlar, Cezayir’de, 1830 ve 1962 yılları arasında geçen 132 yıl boyunca tam 1 milyon Cezayirli Müslümanı işkence ile soykırıma tabi tuttular. Bazı infazların sayısı 3 bini buldu. Cezayir’e gönderilen 10. Paraşüt İndirme Tümeni’nin komutanı General Jacques Massu, 1957’de, “Kayıp ilan ettiğimiz binlerce kişiyi, aslında biz idam etmiştik” itirafında bulundu. Ruanda’da 1994 yılında yaşanan soykırımda yüzbinlerce Tutsi, Hutular tarafından katledildi. 

DANİMARKA, ESKİMOLAR’I TOPRAKLARINDAN KOPARDI

Danimarka, yapılacak bir hava üssü nedeniyle Grönland’ın Thule bölgesinde yaşayan Eskimolar’ı topraklarından kopardı. Soğuk Savaş yıllarında yaşanan ve 19 yıl devam eden bu insanlık ayıbı sonucunda Eskimolar’ın bazıları da tehcir sırasında öldü. 2. Dünya Savaşı’nın bitiminde Sovyet Ordusu’nun Alman topraklarındaki ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci, Danimarka’ya sığındı. Üçte birini, 15 yaşından küçük çocukların oluşturduğu Almanlar, tel örgülerle çevrili toplama kamplarına alındılar. Tıbbî müdahaleye izin verilmediği için binlerce çocuk ve yetişkin, tifüs, bağırsak iltihabı, ishal sonucu hayatını kaybetti.

İSPANYA VE İTALYA, MÜSLÜMANLARI İŞKENCE YAPARAK KATLETTİ

Kristof Kolomb’tan sonra Amerika’ya giden İspanyollar, çocukların bacaklarını kopardılar. İnsanları kaynar kazanlara attılar, bir kancaya asıp kızarttılar, sonra da köpeklere yem olarak verdiler. İtalyanlar da, Libya’yı işgal ettikten sonra tüyler ürpertici vahşet ve kıyımlar yaptı. Tespit ettikleri bir bedevi kampını derhal ablukaya alan İtalyanlar, uçaklardan ve makineli tüfeklerden açtıkları ateşle, kadın, çocuk, yaşlı hatta deve demeden her canlıyı öldürüyorlardı. Bu katliamdan sonra sağ kalanları gıdası olmayan toplama kamplarına götürüyorlardı. Sadece toplama kamplarında binlerce Müslümanı işkenceyle öldürdüler.

RUMLAR, 160 TÜRK KÖYÜNÜ YAKTI

Rumlar Kıbrıs’ın 35 ayrı noktasında Türklere ait iş yerleri, camii ve evleri yakıp yıkmaya insanları katletmeye başladılar. 1952 yılında EOKA adlı terör örgütü kuruldu. EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk’ü, 100 İngiliz vatandaşını öldürerek 30 Türk köyünü yaktı. 1963 yılında EOKA’cılar yeni bir etnik temizleme planını devreye soktular, bu saldırılarda 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı.

RUSYA VE BALKANLAR

Rusya 1 milyon Kırım Tatarını zorla yurdundan çıkardı. 1944’te bütün Çeçenler’i trenlere doldurup Sibirya ve Orta Asya’ya sürdü. Ermeni tehcirinden iki yıl önce 1912-13’te 1 milyonun üstünde Müslüman Osmanlı vatandaşı (Boşnak, Arnavut, Makedon, Selanikli, Giritli, Kırım Tatarı, Çeçen, Çerkez, Dağıstanlı) Rusya, Romanya Yugoslavya, Yunanistan, Sırbistan ve Bulgaristan tarafından zorla Türkiye’ye sürüldü. 

ALMANYA, 117 BİN İNSANI KATLETTİ

1933-45 Hitler döneminde, “Mükemmel Alman Irkı” oluşturabilmek için milyonlarca insan katledildi. Soykırıma sadece Yahudiler değil, başka ırklar da uğradı. Alman yönetimi öncelikle kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip harflerle sınıflandırdı. Bu kampanya uyarınca Çingenelerin yüzde 94’ü kısırlaştırıldı. Almanlar, 1891’de işgal ettikleri Namibya’da da 132 bin yerliden 117 binini yok etti. Herero ve Namalar’dan sadece 15 bini sağ kaldı.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.