Sosyal Medya

Güncel

Türkiye'den Peşmergeye araç yardımı

Türkiye, Peşmerge güçlerinin kullanması için Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY), 2015 model 15 adet Toyota pikap teslim etti.Araçların teslimi için Erbil dışındaki Bahirka Askeri Kampı'nda tören düzenlendi. Törene Türkiye Erbil Başkonsolosluğu ve Peşmerge yetkilileri katıldı.

PEŞMERGE KOMUTANI TEŞEKKÜR ETTİ

Kampa tırlarla getirilen çift kabinli 4x4 araçlar, Peşmerge yetkililerine teslim edildi. Peşmerge Komutanı Tuğgeneral Hikmet Ömer, yardımdan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti."IŞİD İLE MÜCADELEDE YANINIZDAYIZ"

Ömer, Türkiye'nin savaşın başından beri askeri ve insani yardımlarıyla IŞİD ile mücadelede yanlarında olduğunu dile getirdi.IRAK ORDUSUNA ASKERİ MALZEME YARDIMI

Türkiye daha önce kargo uçağıyla Irak ordusu için askeri malzeme göndermişti. Peşmerge güçleri için gönderilen yardımlar ise tırlarla Erbil ve Duhok'a ulaştırılmıştı.
İNSANİ YARDIMLAR

Askeri yardımların yanı sıra Türkiye, Irak'ta çatışmaların başladığı 2014 Haziranı'ndan beri bölgede insani yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Duhok'ta 40 bin sığınmacının barınabildiği 2 modern çadır kamp kuran Türkiye, Irak'a bugüne kadar 760'ı aşkın tırla insani yardım gönderdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.