Sosyal Medya

Güncel

Kalsen ile Yayla aynı anda tahliye olmuş

Savcı Kiraz’ı öldüren Şafak Yayla ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırı düzenleyen Elif Sultan Kalsen’in, aynı davada yargılanıp, aynı anda tahliye olduğu ortaya çıktı.Savcı Kiraz’ı öldüren teröristlerden Şafak Yayla ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırı düzenleyen Elif Sultan Kalsen’in, aynı davada yargılanıp, aynı anda tahliye olduğu ortaya çıktı.

2013 yılının Ocak ayında yapılan DHKP/C’ye yönelik operasyonda Yayla ve Kalsen, Öğrenci Gençlik Dernekleri Federasyonu’nda birlikte gözaltına alınıp tutuklandı. 13 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde Şafak Yayla’nın ‘örgütün legal kuruluşu Gençlik Federasyonu’nda görevli olduğu ve örgütün yurtdışında bulunan merkez komitesi ile temasa geçme yetkisi bulunduğu ve kod adının da ‘Akın’ olduğu yer aldı.
 
Elif Sultan Kalsen’in de iddianamede ‘örgütün legal kuruluşu Gençlik Federasyonu’nda olduğu ve yurtdışında bulunan merkez komitesi ile temasa geçme yetkisi bulunan bir örgüt üyesi olduğu’ belirtildi. Kalsen’in Hayata Dönüş Operasyonu’nda görev alan Binbaşı Zeki Bingöl’e yönelik suikast hazırladığı ve suikastta kullanılmak üzere 7.65 mm çapındaki silah temin ettiği belirtildi. 
 
14 AY YATTILAR
 
İki teröristin dosyası TMK 10. Madde ile yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Yeni mahkeme duruşma yapmadan dosya üzerinden avukatların talebi üzerine Yayla ve Kalsen’in de aralarında bulunduğu 11 sanığı tahliye etti. İki teröristte 14 ay tutukluğun ardından tahliye oldu. 
 
ABLASININ YANINA GÖMÜLDÜ
 
Elif Sultan Kalsen, memleketi Tunceli’de toprağa verildi. Kalsen’in cenazesi, aile mezarlığında 2000 yılında yapılan Hayata Dönüş Operasyonu’nda Çanakkale Cezaevi’nde kendisini yakan ablası Fidan’ın yanına defnedildi. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.