Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan: AK Parti ilçe teşkilatına terör örgütü saldırdı

İstanbul’daki AK Parti Kartal ilçe teşkilatı binasının silahlı bir kişi tarafından işgal edilmesini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden PKK'yı suçladı, "Hani bunlar silahları bırakıp siyaset yapacaktı, bu nasıl siyaset" dedi.Resmi ziyarette bulunduğu Romanya'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'nin Kartal ilçe teşkilatına terör örgütünün yaptığı saldırıyı çözüm sürecini baltalamaya yönelik bir tavır olarak görüyorum" dedi.

Erdoğan, "Bir siyasi partinin ilçe teşkilatını basıyorlar. Hani bunlar çözüm süreciyle birlikte silah bırakıp siyaset yapacaklardı? Bu nasıl siyaset?" ifadelerini kullandı.

AK Parti binasındaki işgal

Kartal Üsküdar Caddesi'ndeki AK Parti ilçe teşkilat binasına giren eylemci, önce binadakileri dışarı çıkardı. Daha sonra 7 katlı binanın en üst katındaki iki pencere camını kıran eylemci, üzerinde kılıç motifinin de olduğu bir Türk bayrağını astı.

Eylemci zaman zaman cama çıkarak kalabalığa doğru konuşma yaptı. AK Parti’yi eleştiren eylemci “Andımızı kaldırdı. Her şeyi bitirdi. Paralel, paralel diyorsun; sen paralelsin!” ifadelerini kullandı.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis çevre güvenliği aldı. İlçe binasının bulunduğu iş hanına özel harekât ekibi girdi. Binaya giren polis, eylemciyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. 

Kaynak: DHA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.