Sosyal Medya

Dünya

İngiliz Yeşiller Partisi'nden IŞİD'e destek!

Yeşiller Partisi Lideri Bennett, şiddeti teşvik etmediklerini ancak IŞİD ve IRA gibi örgütlere destek vermenin cezalandırılmaması gerektiğini söylediİngiltere'deki Yeşiller Partisi Genel Başkanı Natalie Bennett'in insanların IŞİD ve El Kaide gibi örgütlere katılmalarından dolayı cezalandırılmaması gerektiğini söyledi.

Bennett, katıldığı BBC 1 kanalının Pazar Politikaları adlı programında yaptığı konuşmada, insanların herhangi bir organizasyona katılmalarının suç olmayacağını vurgulayarak; parti olarak, kimsenin hangi görüşü benimsediği ve neye inandığı konusunda cezalandırılmaması gerektiğine inandıklarını ifade etti.

Bennett, programda yaptığı konuşmada, "Tabii ki şiddeti teşvik etmek, şiddeti desteklemek bunların hiçbiri kabul edilebilir şeyler değil ve bunların tümünün yasalarla izlenmesi gerekir. Burada konuştuğumuz şey, prensipte, insanların ne düşündüğünden dolayı cezalandırılmaması gerektiğidir. Sanırım, burada bir dengeye ihtiyacımız var. Özgürlüğü yok ederek koruyamayız" şeklinde konuştu.

Daily Mirror gazetesinin aktardığına göre şu anda İngiliz Meclisi’nde sandalyesi bulunmayan Yeşiller Partisi'nin eski gazeteci lideri Bennett, programda sunucunun partisi iktidara geldiğinde hükümetinin El Kaide, IRA veya IŞİD gibi örgütlere insanların üye olmalarını yasal hale getirebileceğini yönündeki sorusuna karşılık, "Bu partimizin siyasetinin bir parçası. Sanırım Afrika Ulusal Kongresi ve ırk ayrımı devrine dayanıyor" cevabını verdi.

İngiltere’de kanunlara göre halen 14'ü İrlandalı olmak üzere aralarında IŞİD'in de bulunduğu 65 uluslararası organizasyon terörist örgüt olarak tanınıyor. IŞİD ve IRA gibi organizasyonlara üye olmak ve bu gibi organizasyonları desteklemek suç sayılıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.